راز شکست دیوید تیلور از زبان قهرمان المپیک/ حسن یزدانی می‌تواند به کشتی بازگردد

کمیل قاسمی در مصاحبه اخیرا خود برخی توصیه ها را به حسن یزدانی برای شکست دادن دیوید تیلور داشته است.

راز شکست دیوید تیلور از زبان قهرمان المپیک/ حسن یزدانی می‌تواند به کشتی بازگردد
کد خبر: 641683
|
۱۴۰۲/۰۸/۳۰ ۱۳:۱۰:۵۲

کمیل قاسمی درباره وزن ۸۶ کیلوگرم و تکرار شکست‌ حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور در فینال رقابت‌های جهانی، گفت: من قبل از مسابقات هم در مصاحبه‌ام گفتم شرایط روحی و روانی در این کشتی حرف اول و آخر را می‌زند و هر کشتی‌گیری که بتواند بهتر خودش را کنترل کند پیروز خواهد شد. همانطور که گفتم تیم ما دچار مشکل روحی و روانی بود و میل به پیروزی در اکثر نفرات تیم وجود نداشت. تیلور حریف مستقیم حسن بود و قبل از این هم چند بار با هم کشتی گرفته بودند اما آن چیزی که من از نزدیک از این مبارزه دیدم این بود که تیلور در طول مبارزه همیشه یک گام از حسن یزدانی جلوتر بود و تمام حرکات او را می‌دانست. درست است اگر آن ۴ امتیاز را به حسن می‌دادند شاید اتفاقات دیگری رقم می‌خورد اما همانطور که کارشناسان داوری اعلام کردند رای داوران در دادن ۴ امتیاز به تیلور درست بود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دیوید تیلور در طول مبارزه یک گام از حسن جلوتر بود و مشخص است در نهایت نتیجه به نفع کسی خواهد بود که بهتر عمل کند. تاکتیک زیر کتف زدن تاکتیک خوبی است و این تاکتیک برای حسن یزدانی به خوبی جا افتاده، در آن تبحر دارد و خیلی ها از آن الگوبرداری کرده‌اند و به اعتقاد من حسن نباید این تاکتیک را از دست بدهد اما او باید تاکتیک‌های دیگر مثل سر و گردن گرفتن را نیز به تاکتیک خود اضافه کند. حسن باید مقداری گاردش را هم پایین بیاورد و نگذارد تیلور به پایش برسد. اگر او این موارد را برطرف کند توانایی شکست تیلور را خواهد داشت. امیدوارم او بعد از عمل جراحی بتواند با قدرت به کشتی بازگردد و تیلور را یکبار دیگر شکست بدهد.

ملی‌پوش سابق کشتی ایران درباره حواشی بوجود آمده درباره انجام عمل جراحی حسن یزدانی و اینکه آیا فکر می‌کند او به المپیک پاریس برسد یا خیر، خاطرنشان کرد: وقتی یک کشتی‌گیر دردی را تحمل می‌کند که نمی‌گذارد خوب تمرین کند و در نتیجه آن به خوبی آماده مبارزه شود، دیگر چاره‌ای جز انجام عمل جراحی ندارد. قطعا حسن یزدانی بهتر از هر کسی در جریان شرایط خود بوده و با مشورت‌هایی هم که داشته به این نتیجه رسیده که جراحی کند. به اعتقاد من با توجه به پیشرفت‌های امروز در بحث ریکاوری و ترمیم، هیچ چیز نشدنی نیست و من احساس می‌کنم یزدانی می‌تواند به کشتی بازگردد و حتی اگر منظم و با برنامه کار کند می‌تواند به المپیک هم برسد. خود حسن با تجربه است و می داند که شرایط سختی خواهد داشت اما او قهرمانی است که می‌تواند این کار را انجام دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها