جلوی روس ایستادم چون جوان ایرانی از کسی نمی‌ترسد

سنگین وزن با آتیه کشتی آزاد ایران و فرزند فردین معصومی، ملی‌پوش پیشین کشتی ایران، درباره دلایل ایستادن مقابل کشتی‌گیر روس در وسط مبارزه فینال قهرمانی جوانان جهان و زل زدن به چشمان حریف توضیح داد.

جلوی روس ایستادم چون جوان ایرانی از کسی نمی‌ترسد
کد خبر: 628355
|
۱۴۰۲/۰۵/۲۹ ۱۲:۲۰:۴۲

امیررضا معصومی، درباره عملکرد فوق‌العاده خود در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان و کسب مدال طلا، اظهار کرد: در ابتدای صحبت‌هایم جا دارد از محسن‌کاوه، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان تشکر کنم. بعد از اتفاق تلخی که برای من در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا افتاد و حق خوری که نسبت به من شد، او این فرصت را داد تا بیایم و خودم را احیا کنم. امیدوارم مزد اعتمادی که به من داشت را با کسب مدال طلا داده باشم. سال المپیک است و همه تیم‌ها در بهترین شرایط و با آماده‌ترین نفرات خود در این مسابقات حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، دارنده مدال‌های طلای نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان، افزود: دور اول با ترک که قهرمان اروپا بود مبارزه کردم. او بهترین حریف من بود و توانستم ۹ بر یک او را شکست دهم. دور دوم با حریف چینی داشتم که واقعا قد بلند بود و فکر می‌کنم دو متر و ۲۰ سانت قد داشت. سپس با آمریکا و اوکراین مبارزه کردم. در فینال هم به مصاف کشتی‌گیر روسیه رفتم.

معصومی افزود: در این رقابت‌ها با قطب‌های کشتی جهان مبارزه داشتم و خدا را شکر همه آن ها را با اختلاف بالا شکست دادم و قهرمان شدم. این تازه شروع کار من است و امیدوارم که در هر رویدادی که به من میدان می‌دهند به همین شکل جواب اعتمادها را بدهم.

وی درباره برد قاطع ۱۱ بر صفر حریف روس در فینال قهرمانی جوانان جهان و علت نگاه معنادار خود به کشتی گیر روس در جریان مبارزه که بازخورد زیادی داشت، گفت: روسیه یکی از قطب‌های کشتی جهان است و همیشه طلای سنگین وزن برای آن‌ها حیثیتی است. کشتی ورزش خشنی است و در برخی کشورها کمی با چاشنی خشونت همراه است اما در ایران این موضوع تفاوت دارد و کشتی ورزش پهلوانی است و ما آداب و کردار آن را یاد گرفتیم که چطور باید روی تشک‌کشتی رفتار کنیم.

معصومی ادامه داد: کشتی‌گیر روس در جریان مبارزه به عمد یا غیر عمد دو یا سه ضربه به سر و صورت من زد. بعد هم رو در روی من وسط تشک ایستاد. او فکر می‌کرد ما می‌ترسیم اما من هم رو در روی او ایستادم و نگاهش کردم که نشان بدهم هیچ ترس و ابایی ندارم و اگر هم احترام می‌گذارم به‌خاطر فرهنگی است که داریم. من رفتم که نشان دهم جوان ایرانی از کسی نمی‌ترسد و اگر هم احترام می‌گذارد به‌خاطر فرهنگ بالا و ادبی است که دارد.

سنگین وزن با آتیه کشتی ایران درباره رقابت با زارع برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس، گفت: امیدوارم هر کسی که استحقاق رسیدن به دوبنده تیم ملی را دارد به المپیک برود و بتواند نماینده شایسته‌ای برای کشتی ایران باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها