امیرحسین توخته: نمی‌دانستم این قرص دوپینگ محسوب می‌شود

ملی پوش دوپینگی از خودش دفاع کرد/ از درد کلیه بیهوش شدم؛ باید می‌مردم؟

امیرحسین توخته ملی‌پوش والیبال ایران گفت: کلیه سمت چپم درد شدیدی گرفت تاحدی که در حال بیهوشی بودم.

ملی پوش دوپینگی از خودش دفاع کرد/ از درد کلیه بیهوش شدم؛ باید می‌مردم؟
کد خبر: 599786
|
۱۴۰۱/۱۲/۰۹ ۱۲:۰۰:۳۸

ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)،‌ اواسط بهمن ماه اعلام کرد دوپینگ ۴ ورزشکار در رشته‌های والیبال، بسکتبال، کشتی مثبت شده که امیرحسین توخته هم یکی از این نفرات بود. رسانه‌ای شدن نام ملی پوش والیبال سبب سر و صدای فراوانی به راه بیفتد و همه از  محرومیت توخته صحبت می‌کنند.

به گزارش طرفداری، بدون اینکه خبری از نتیجه نمونه B او باشد یا شورای صدور حکم ستاد مبارزه با دوپینگ ایران، رای صادر کرده باشد نام وی به عنوان یک ورزشکار دوپینگی اعلام شد. در صورتی که توخته بابت مصرف داروهای غیرمجاز مقصر شناخته شود حداکثر تا ۲ سال از حضور در میادین  محروم خواهد شد.

او فعلا باید برای روشن شدن تکلیفش تا بعد از لیگ برتر والیبال صبر کند.

توخته با اشاره به این ماجرا اظهار داشت: من یک روز حدود ساعت ۶ غروب کلیه سمت چپم درد شدیدی گرفت تاحدی که در حال بیهوشی بودم. بابت این درد به اورژانس بیمارستان رفتم و از من آزمایش گرفتند که مشخص شد کلیه ام رسوب دارد، قضیه‌ای که ارثی است. پزشک دارو نوشت که مدتی باید مصرف می‌کردم، بعد از یک هفته استفاده از دارو، درد کلیه ام رفع شد. قرصی که من استفاده کردم نه انرژی زا بود و نه دوپینگ، بلکه برای شستشوی رسوب کلیه ام بود. من حتی از ترس دوپینگ، پروتئین مصرف نمی‌کنم اما نمی‌دانم حالا که این قرص در ردیف مواد دوپینگی محسوب می‌شود، اگر دوباره کلیه ام درد گرفت، باید از دردش بمیرم و برای درمان پیش پزشک نروم؟

ملی پوش والیبال ادامه داد: من نمی‌دانستم این قرص دوپینگ محسوب می‌شود، یا اینکه باید فرم پر می‌کردم که چنین قرصی استفاده می‌کردم. من همیشه حواسم هست و حتی وقتی اورژانس هم بودم، گفتم دارویی تزریق نکنید که دوپینگم دربیاید، چون از ما تست می‌گیرند. 

توخته حالا بیشتر از هرچیزی بابت خانواده اش ناراحت است و گفت: خیلی ناراحت هستم که بعضی‌ها بد نوشتند و آبروی مرا پیش خانواده ام بردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها