بلژیک جانشین روبرتو مارتینز را پیدا کرد

گزینه تیم ملی ایران روی نیمکت شیاطین سرخ

طبق ادعای یک منبع بلژیکی، هروه رنار گزینه اول جانشینی روبرتور مارتینز در تیم ملی بلژیک است.

گزینه تیم ملی ایران روی نیمکت شیاطین سرخ
کد خبر: 590975
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۸:۲۳:۱۴

پس از جدایی روبرتو مارتینز از جمع بلژیکی‌ها، فدراسیون فوتبال این کشور به دنبال یک سرمربی جدید است. علی‌رغم اینکه آنها نزدیک به چهار سال رتبه اول دنیا را در اختیار داشتند، اما نسل طلایی بلژیک هیچ دستاوردی را در رقابت‌های یورو یا جام جهانی کسب نکرد. 

به گزارش ورزش سه سان اخیرا مدعی شد که وینسنت کمپانی، سرمربی برنلی، گزینه اصلی هدایت تیم ملی کشورش است اما طبق ادعای نشریه "Nieuwsblad"، فدراسیون فوتبال بلژیک شب گذشته برای انجام مذاکرات نهایی با هروه رنار، مربی فرانسوی عربستان، به جمع‌بندی قطعی رسیده است. به این ترتیب نه کمپانی و نه تیری آنری که گزینه دیگر هدایت بلژیک بود، موردقبول فدراسیون فوتبال بلژیک قرار نگرفتند و رنار حالا بیشترین شانس را برای جانشینی مارتینز دارد.

رنار پیش از شروع جام جهانی قراردادش را با سعودی‌ها تمدید کرد، ولی درهفته های اخیر اخباری مبنی بر احتمال جدایی او به گوش می‌رسد. سرمربی فرانسوی و موفق سعودی‌ها که توانست تنها شکست قهرمان جام جهانی را در همان بازی اول به این تیم تحمیل کند، فاصله چندانی تا صعود از مرحله گروهی نداشت. سعودی‌ها کاملا به دنبال ادامه همکاری با رنار هستند، اما گفته می‌شود او قصد جدایی دارد و احتمال پذیرفتن پیشنهاد بلژیک نیز بالاست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها