بهداد سلیمی، قهرمان المپیک بعد از گرفتن پست بین‌المللی:

جایی در وزنه‌برداری نیست که روی آن دست بگذاریم و خرابه نباشد

سرپرست نایب رئیسی فدراسیون وزنه‌برداری گفت: سعی کردیم تعامل را با کشورها برقرار کنیم و امیدوارم در پست‌هایی که گرفتیم موثر باشیم.

جایی در وزنه‌برداری نیست که روی آن دست بگذاریم و خرابه نباشد
کد خبر: 590910
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۰:۴۶:۳۲

بهداد سلیمی،  قهرمان المپیک در گفت و گویی بعد از گرفتن پست در کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا بیان کرد: انتخابات کنفدراسیون آسیا خوب و مثبت بود و تیم جدیدی برای انتخابات معرفی شد. هیچ کدام قبلا در پست های آسیایی کاندیدا نبودیم و توانستیم هر چهار پست را بگیریم. امیدوارم هر کدام از ما در پست هایی که هستیم، بتوانیم در رشد وزنه‌برداری ایران و آسیا موثر باشیم.

به گزارش ایسنا، سلیمی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود طبق رایزنی‌ها شما از انتخابات کمیسیون ورزشکاران جهان انصراف دادید تا در  انتخابات کنفدراسیون آسیا چند پست گرفته شود و چنین چیزی درست است؟ تصریح کرد: به هر حال بحث رایزنی و تعامل با کشورها است. ما سعی کردیم با کشورها تعامل برقرار کنیم. اگر هم چنین اتفاقی افتاده باشد در راستای تعامل و گرفتن پست در انتخابات کنفدراسیون آسیا بوده است.

او در پاسخ به این پرسش که سجاد انوشیروانی کاندیدای انتخابات فدراسیون است، قرار است تغییری در سرپرستی فدراسیون داده شود یا خیر؟ تاکید کرد: من در جریان این موضوع نیستم و آقای انوشیروانی با قدرت کار خود را پیش می برد. ما تابع نظر وزارت ورزش و وزیر هستیم و در راستای وظایفی که بر دوش ما محول شده است، تلاش می کنیم تا راه را به درستی پیش ببریم.

سرپرست نایب رییسی فدراسیون در مورد اینکه با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و هزینه ها، اعزام نوجوانان دختر و پسر ایران به مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در دستور کار فدراسیون است یا خیر؟ گفت: اگر توفیق این را داشته باشیم که در ادامه راه در فدراسیون وزنه برداری باشیم، دو بحث را داریم. ما باید برای اعزام ها اولویت بندی کنیم و اعزام هایی که جهت کسب سهمیه المپیک هستند، در اولویت اول قرار دارند و اولویت بعدی اعزام تیم های پایه است. تلاش می‌کنیم در تمام مسابقاتی که برای تیم های پایه است، حضور داشته باشیم و بتوانیم نتیجه بگیریم. در طول سال های گذشته اعزام تیم های پایه بسیار ضعیف بوده و اردوها نیز خوب نبوده است و ما تلاش می‌کنیم که این ضعف‌ها را برطرف کنیم.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که قرار است با کادرفنی تیم ملی بزرگسالان ادامه همکاری داده شود یا خیر؟ تصریح کرد: این بستگی به نظر کمیته فنی دارد و نفرات بزرگی در آن حضور دارند. باید ببینیم اعضای کمیته فنی از نتایج قهرمانی جهان کلمبیا راضی هستند یا خیر و چه تصمیمی در مورد ادامه کار با کادرفنی می‌گیرند و در اولین فرصت جلسه کمیته فنی تشکیل می‌شود.

او در مورد بدهی های فدراسیون نیز گفت:چالش های ما زیاد است و به دلیل بدهی مالیاتی، حساب فدراسیون مسدود شده بود. در مورد بدهی به شرکت توسعه و تجهیز نیز دچار مشکل هستیم و بدهی شش سال گذشته تلنبار شده است. واقعا جایی در وزنه برداری نیست که روی آن دست بگذاریم و خرابه نباشد. تلاش می‌کنیم تمام این مشکلات را برطرف کنیم.

سرپرست نایب رییسی فدراسیون در پاسخ به این پرسش که کمک حامی مالی قرار است برای اعزام ها صرف شود یا  تسویه بدهی های فدراسیون؟ تاکید کرد: در پنج، شش ماه گذشته رایزنی‌هایی با حامیان مالی داشتیم که نتیجه داد و یک حامی مالی که در خیلی از عرصه‌ها و رشته‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند، ترغیب شد که به وزنه برداری ورود کند. واقعا خوشحالیم که این اتفاق افتاده است. به هر حال باید مدیریت کرد و منبع مالی که به فدراسیون تزریق می شود، در جایی که به وزنه برداری ایران کمک می‌کند، هزینه شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها