مربی کانادا یک رکورد از خودش به جای گذاشت
کد خبر: 584037
۱۴۰۱/۰۹/۰۳ ۱۱:۵۸:۳۶

مربی کانادا یک رکورد از خودش به جای گذاشت

سرمربی تیم ملی کانادا، اولین مربی تاریخ فوتبال شد که در جام جهانی مردان و زنان حضور داشته است.

جان هردمن سرمربی تیم ملی کانادا به اولین نفری تبدیل شد که در جامه مربیگری، تجربه حضور در جام جهانی مردان و زنان را چشیده است.

به گزارش خبرورزشی، وی در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ با تیم ملی نیوزیلند و در سال ۲۰۱۵ با کانادا در جام جهانی بانوان شرکت کرده بود. این مربی سپس در سال ۲۰۱۸ روی نیمکت تیم ملی مردان این کشور نشست و طلسم ۳۶ ساله کانادایی‌ها در راه‌یابی به جام جهانی را شکست.

هردمن پس از شکست یک بر صفر تیم ملی کانادا مقابل بلژیک، در روز چهارم از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: «فرصت‌هایی داشتیم که می‌توانستیم از آنها استفاده کنیم. می‌توانستیم این بازی را ببریم و صدرنشین گروه شویم. این مأموریت ما بود، اما موقعیت‌های گلزنی خودمان را از دست دادیم.»

سرمربی کانادا در ادامه به تمجید از بازیکنانش پرداخت و گفت: «به عملکرد کانادا افتخار می‌کنم. هواداران ما ورزشگاه را با افتخار ترک کردند و این موضوع برای ما مهم بود. من آمار بازی را به بازیکنانم نشان دادم و به آنها گفتم که شما به اینجا (جام جهانی) تعلق دارید. ما مدت‌ها بود که در این رقابت‌ها شرکت نکرده بودیم. به بازیکنان گفتم که آماده بازی با کرواسی می‌شویم و این تیم را شکست می‌دهیم؛ به همین سادگی.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی