بیرانوند در میان ۵ قهرمان آسیایی جام جهانی
کد خبر: 581351
۱۴۰۱/۰۸/۱۶ ۱۱:۳۶:۳۶

بیرانوند در میان ۵ قهرمان آسیایی جام جهانی

کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC علیرضا بیرانوند را به‌عنوان یکی از قهرمانان آسیایی جام جهانی برشمرد.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در فاصله 13 روز تا آغاز جام جهانی 2022 قطر، به پنج بازیکنی اشاره کرد که در طول ادوار مختلف مسابقات جام جهانی درخشیدند و لحظاتی باورنکردنی ساختند که در تاریخ فوتبال آسیا ثبت شد.

به گزارش تسنیم، AFC در این گزارش، علیرضا بیرانوند را به‌عنوان یکی از قهرمانان آسیایی جام جهانی برشمرد و درباره او نوشت: «ایرانِ کارلوس کی‌روش در دور گروهی جام جهانی 2018 حذف شد،‌ اما سخت است بگوییم که این تورنمنت برای این تیم موفقیت‌آمیز نبود و بیرانوند ستاره آنها نبود. سنگربان پرسپولیس در برتری یک بر صفر ایران برابر مراکش درخشید و سپس واکنش‌های عالی زیادی مقابل اسپانیا داشت. فقط گل اتفاقی دیه‌گو کاستا از این دروازه‌بان بزرگ عبور کرد.

ایران در بازی بعد به مصاف پرتغال رفت و با یک گل عقب افتاد. ایران در ادامه بازی به حریف یک پنالتی داد و کریستیانو رونالدو فرصت داشت کار صعود تیمش را تمام کند. در صحنه‌ای که بیرانوند به‌عنوان بزرگترین لحظه زندگی‌اش یاد می‌کرد، این بازیکن به سمت چپ پرید تا پنالتی یکی از بزرگترین بازیکن تاریخ را مهار کند و امیدهای کشورش برای صعود را زنده نگه دارد.

کریم انصاری‌فرد توانست بازی را به تساوی بکشاند، اما مهدی طارمی یک فرصت فوق‌العاده را از دست داد تا ایران نتواند برای اولین بار راهی یک هشتم نهایی برسد. قرار نبود تیم ملی این کشور به مرحله حذفی جام جهانی صعود کند، اما بیرانوند در شرایطی خاک روسیه را ترک کرد که تأثیر خود را در عرصه‌ای جهانی گذاشته بود».

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا مهدی مهدوی‌کیا، علی دایی و حمید استیلی را چهره‌های قابل ذکر و مهم ایران در ادوار مختلف جام جهانی برشمرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی