عطایی: جایگاه والیبال ایران نسبت به گذشته کاهشی نداشت
کد خبر: 573870
۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ۱۱:۰۹:۰۰

عطایی: جایگاه والیبال ایران نسبت به گذشته کاهشی نداشت

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران جلسه هیات رئیسه والیبال گزارش عملکرد تیم ملی در سه رویداد قهرمانی مردان آسیا 2021، لیگ ملت‌ها 2022 و مسابقات قهرمانی مردان جهان 2022 را تشریح کرد.

بهروز عطایی گفت: برای مسابقات قهرمانی آسیا که حدود 50 روز بعد از المپیک برگزار شد با پنج بازیکن المپیکی و با بیشترین تغییر نسبت به تیم‌های قاره آسیا راهی ژاپن شدیم و در این مسابقات قهرمان آسیا شدیم و استارت مسیری جدید برای والیبال ایران رقم خورد که بدون ستاره‌ها هم می توان نتیجه گرفت.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: اردوی آماده سازی امسال را برای لیگ ملت‌ها با 40 بازیکن در دو گروه آغاز کردیم و میانگین سن تیم در لیگ ملت ها 24 سال بود و تجربیاتی را به دست آوردیم که بسیار ارزشمند بود. 13 بازیکن برای اولین بار لیگ ملت ها را از نزدیک می دیدند. در هفته نخست لیگ ملت ها عملکرد متوسطی داشتیم و با دو برد و دو باخت هفته اول را پشت سر گذاشتیم.

سرمربی تیم ملی افزود: با هدایت خوب گروه، بار روانی کاهش یافت و در مجموع با هفت برد و 5 باخت تیم ملی والیبال ایران هفتم شد. دو برد خیلی خوب برابر آمریکا و لهستان در این مسابقات داشتیم.

وی درباره حضور تیم ملی ب در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی گفت: تیم ب با هدایت عظیم جزیده به مسابقات کشورهای اسلامی رفت و قهرمان شد.

عطایی ادامه داد: 15 روز بعد از لیگ ملت‌ها در مسابقات جام واگنر حضور یافتیم و برای اولین بار مدال برنز را کسب کردیم و در مسابقات قهرمانی مردان جهان نیز همانند دوره قبل سیزدهم شدیم. مسابقات قهرمانی مردان جهان بعد از المپیک مهم‌ترین و سخت‌ترین مسابقات است. بازی مقابل هلند مسیر تیم ایران را سخت کرد و هدف گذاری محقق نشد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان این‌که در رقابت‌های قهرمانی مردان جهان چند اتفاق افتاد، گفت: تمامی تیم هایی که در لیگ ملت‌ها عملکرد خوبی داشتند در قهرمانی جهان عملکرد خوبی نداشتند. فرق مهمی بین تیم‌هایی که لیگ ملت‌ها را تدارکاتی دیدند و تیم هایی که لیگ را به عنوان هدف دیدند، وجود داشت. در نهایت جایگاه ایران نسبت به گذشته کاهشی نداشت. نواقصی وجود دارد که باید برطرف شود. کاستی در مسیر مسابقات نداشتیم و جای تشکر از هیات رئیسه و دکتر داورزنی همه جانبه برنامه های ما را اجرا و پشتیبانی کردند.

عطایی در ادامه به بیان برنامه‌ها و اهداف تیم ملی پرداخت و به سوالات اعضای هیات رئیسه پاسخ داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی