کد خبر: 564883

والیبال ایران شخصیت برد پیدا کرده است

مدیر فنی تیم‌های ملی ایران با مثبت ارزیابی کردن عملکرد تیم ملی در لیگ ملت‌های والیبال گفت: قرار بود از این مسابقات به عنوان دیدارهای تدارکاتی، هماهنگی و شناخت کادر فنی از تیم استفاده کنیم اما زودتر از چیزی که انتظار داشتیم به هدفمان رسیدیم.

مدیر فنی تیم‌های ملی ایران با مثبت ارزیابی کردن عملکرد تیم ملی در لیگ ملت‌های والیبال گفت: قرار بود از این مسابقات به عنوان دیدارهای تدارکاتی، هماهنگی و شناخت کادر فنی از تیم استفاده کنیم اما زودتر از چیزی که انتظار داشتیم به هدفمان رسیدیم.

به گزارش ایسنا، مصطفی کارخانه به عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ اشاره و بیان کرد: با بضاعت ۵۰، ۶۰ درصدی و آسیب‌دیده‌هایی که داشتیم، به نظرم بهتر از این نمی‌شد. ما تیمی جدید را درست کرده بودیم و قرار بود در این مسابقات برای دیدارهای تدارکاتی، هماهنگی و شناخت کادر فنی از تیم شرکت کنیم اما زودتر از چیزی که انتظار داشتیم به هدفمان رسیدیم. این نشان می‌دهد که  کادر فنی، ‌بازیکنان و فدراسیون عملکرد خوبی داشتند.

او در ادامه افزود: از دید من همه چیز عالی بود. از نظر قابلیت‌های فنی نسبت به گذشته رشد داشتیم. دیگر از قبل باخته نیستیم، شخصیت بردن پیدا کرده‌ایم و به حریفان سخت امتیاز می‌دهیم. کادر فنی هم تسلط بیشتری روی تیم داشت و خودمان را بیشتر باور کردیم.

کارخانه به شکست تیم ملی مقابل لهستان در یک چهارم نهایی لیگ ملت‌ها اشاره کرد و گفت: دو بر یک عقب افتادیم اما ست چهارم را عالی بردیم و برگشتیم. در هر صورت دست مربی لهستان از نظر بازیکن بازتر از آقای عطایی بود. ما بازیکن آسیب دیده داشتیم و با بضاعتی ۵۰، ۶۰ درصدی رفته بودیم در صورتی که لهستان با تمام قدرت آمده بود.

او در پاسخ به این سوال که چرا در ست چهارم و در حالی که ایران ۷ امتیاز از حریف خود پیش افتاد، عطایی به چند بازیکن اصلی استراحت نداد تا آنها را در ست پنجم به کار بگیرد، گفت: چند تعویض هم انجام داد و امیرحسین اسفندیار را هم بیرون آورد. باید به این نکته هم توجه کنیم که دست مربی بسته است.

مدیرفنی تیم‌های ملی والیبال در مورد ست پنجم دیدار با لهستان که ۱۵ بر ۸ با شکست ایران به پایان رسید، بیان کرد: شروع خوبی نداشتیم و عقب افتادیم. وقتی در ست ۱۵ امتیازی اختلاف زیاد شود دیگر بردن تیمی مثل لهستان سخت می‌شود. استرس در تیم لهستان دو برابر بیشتر از ما بود اما در مجموع بازیکنان ما عالی کار کردند.

کارخانه با بیان اینکه تیم ملی در لیگ ملت‌ها نتایج قابل تحسینی را کسب کرد، تصریح کرد: در هفته اول و دوم هر کدام دو برد و دو باخت به دست آوردیم اما در هفته دوم مقابل تیمی مثل آمریکا برنده شدیم. تیم ما بعد از بردن آمریکا شخصیت برد، اتحاد و انسجام پیدا کرد. در هفته سوم هم لهستان، اسلوونی و صربستان را بردیم که هر کدام در دنیا حرف برای گفتن دارند، به نظرم روند پیشرفت تیمی ما کاملا محسوس بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی