کد خبر: 563905

عدم صدور ویزای کانادا برای قایقرانان پاراکانو به دلیل نوع واکسن تزریقی

مربی تیم ملی پاراکانو از لغو اعزام قایقرانان به مسابقات قهرمانی جهان کانادا به دلیل عدم صدور ویزا خبر داد و گفت: تنها شرط میزبان برای اعزام قایقرانان به قهرمانی جهان تزریق واکسن استرازنکا بود، در حالی که واکسن تزریقی ورزشکاران ما سینوفارم است.

احمدرضا طالبیان، مربی تیم ملی پاراکانو اظهار کرد: مسابقات قهرمانی جهان پاراکانو در حالی مردادماه در کانادا برگزار می‌شود که ویزا برای ۳ ورزشکار اعزامی ما به دلیل تزریق واکسن سینوفارم و برکت از طرف کشور میزبان صادر نشد.

به گزارش ایسنا، وی گفت: کشور میزبان به ما اعلام کرد تنها شرط برای صدور ویزا برای شرکت در مسابقات پاراکانو قهرمانی جهان تزریق واکسن استرازنکاست، در غیر این صورت امکان اعزام وجود ندارد.

مربی تیم ملی پاراکانو از اسلام جاهدی، شهلا بهروزی راد و مسعود قیصری به عنوان نفرات اعزامی به قهرمانی جهان کانادا نام برد و خاطرنشان کرد: با توجه به رکوردهای خوبی که این ۳ ورزشکار طی ۳ سال اخیر و در رقابت‌های انتخابی درون اردویی کسب کرده بودند، با نظر کمیته فنی فدراسیون قرار بود به این تورنمنت اعزام شوند که متاسفانه ویزا برای آنها صادر نشد.

طالبیان اظهار کرد: با وجود تغییر زمان برگزاری بازیهای پاراآسیایی هانگژو و اعزام نشدن قایقرانان به مسابقات قهرمانی جهان کانادا، اردوها که از فروردین آغاز شده بود کماکان با حمایت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون قایقرانی ادامه دارد و ورزشکاران در حال آماده سازی خود برای شرکت در رویدادهای آینده هستند.

وی در پایان یکی از اهداف پیش بینی شده برای تیم پاراکانو را کسب مدال در پارالمپیک پاریس عنوان کرد و گفت: این دوره تنها به کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک فکر نمی‌کنیم و هدف‌گذاری قرار گرفتن روی سکوی پارالمپیک است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی