کد خبر: 561899

آلمان نباید در جام جهانی شرکت کند

نیمی از مردم آلمان معتقد هستند که تیم ملی این کشور نباید در جام جهانی قطر حاضر شود.

حواشی مربوط به جام جهانی قطر و اتهامات مطرح شده علیه دولت این کشور در چند سال اخیر همچنان ادامه دارد. حالا به نظر می‌رسد که جمعیت آلمان هم از این موارد ناراضی و ناراحت است و نزدیک به نیمی از مردم این کشور مدعی شده‌اند که با حضور تیم ملی کشورشان در رقابت‌های جام جهانی موافق نیستند. آنها از مرگ کارگران مهاجر در جریان ساخت ورزشگاه‌های مربوط به جام جهانی ابراز ناراحتی کرده‌اند.

به گزارش خبرورزشی، نظرسنجی انجام شده توسط موسسه YouGov نشان می‌دهد که ۴۸ درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند از عدم حضور شاگردان هانسی فلیک در جام جهانی استقبال می‌کنند. تنها ۲۸ درصد از آنها باور دارد که آلمان نباید به هیچ قیمتی از حضور در جام جهانی سرباز بزند و ۲۴ درصد نیز در این زمینه اظهارنظر نکرده‌اند.

جام جهانی قطر قرار است در پاییز امسال و در فاصله ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ برگزار شود. آلمان در این مسابقات در گروه E قرار گرفته و باید به مصاف اسپانیا، ژاپن و کاستاریکا برود تا تکلیف دو تیم صعود کننده به مرحله یک‌هشتم این رقابت‌ها مشخص شود.

قطر از مدت‌ها قبل به دلیل مرگ کارگران مهاجر و همچنین مسائل حقوق بشری با انتقادهای شدیدی روبه‌رو شده است. هرچند مسئولان دولتی این ادعاها را رد می‌کنند و تغییراتی در ساختارشان به سود کارگران مهاجر ایجاد کرده‌اند اما این انتقادها همچنان از سوی بسیاری از نهادهای اروپایی ادامه دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی