کد خبر: 554716

بوستون حریف گلدن استیت در فینال NBA شد

تیم بوستون سلتیکس پس از ۱۲ سال به فینال NBA راه یافت تا حریف گلدن استیت شود.

بازی هفتم (آخر) از فینال کنفرانس شرق لیگ بسکتبال NBA صبح امروز (دوشنبه) ۹ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد که در پایان، تیم بوستون سلتیکس موفق شد با حساب ۱۰۰ - ۹۶ حریف خود میامی هیت را شکست داده و به عنوان دومین تیم راهی فینال این فصل NBA شود.

به گزارش ایسنا، در این دیدار "جیمی باتلر" و "بم آدبایو" به ترتیب با کسب ۳۵ و ۲۵ امتیاز ستاره‌های "میامی هیت" بودند، اما نتوانستند مانع شکست یاران خود شوند. برای تیم بوستون سلتیکس نیز "جیسون تیتم"، "جیلن براون" و "مارکوس اسمارت" به ترتیب ۲۶، ۲۴ و ۲۴ امتیاز به دست آوردند.

«جیسن تیتم» ستاره تیم بوستون سلتیکس به عنوان با ارزش‌ترین بازیکن (MVP) سری فینال کنفرانس شرق معرفی شده و جام «لری برد» را از آن خود کرد.

سری این مرحله به صورت ۴ برد از ۷ بازی برگزار شد که در مجموع، بوستون با برتری ۴ - ۳ عنوان قهرمانی را به دست‌ آورد تا پس از ۱۲ سال بار دیگر به فینال مسابقات NBA راه پیدا کند.

نتایج ۷ بازی دو تیم به شرح زیر رقم خورد:

بازی اول: میامی هیت ۱۱۸ - ۱۰۷ بوستون سلتیکس

بازی دوم: بوستون سلتیکس ۱۲۷ - ۱۰۲ میامی هیت

بازی سوم: میامی هیت ۱۰۹ - ۱۰۳ بوستون سلتیکس

بازی چهارم: بوستون سلتیکس ۱۰۲ - ۸۲ میامی هیت

بازی پنجم: میامی هیت ۸۰ - ۹۳ بوستون سلتیکس

بازی ششم: بوستون سلتیکس ۱۰۳ - ۱۱۱ میامی هیت

بازی هفتم: میامی هیت ۹۶ - ۱۰۰ بوستون سلتیکس

به این ترتیب بوستون سلتیکس (قهرمان کنفرانس شرق) حریف تیم گلدن استیت وریرز (قهرمان کنفرانس غرب) در فینال این فصل مسابقات NBA شد. فینال این رقابت‌ها نیز به صورت ۴ برد از ۷ بازی برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی