کد خبر: 546979

جزایر ایرانی برای مسابقات جام جهانی آماده سازی می‌شوند

دومین جلسه در خصوص موضوعات مربوط به جام جهانی قطر صبح امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و برحضور فعالانه و موثر بخش خصوصی کشور در حوزه های مختلف در قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ تاکید شد.

دومین جلسه در خصوص موضوعات مربوط به جام جهانی قطر صبح امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و برحضور فعالانه و موثر بخش خصوصی کشور در حوزه های مختلف در قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ تاکید شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به روابط صمیمانه و نزدیک جمهوری اسلامی ایران و قطر تاکید کرد: همکاری های مشترک تهران ـ‌ دوحه در دوران برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر فرصت مناسبی برای مستحکم تر کردن روابط بلند مدت دو کشور در زمینه های مختلف است.

معاون اول رییس جمهور بر حضور پر رنگ تر بخش خصوصی ایران در حوزه های مرتبط با برگزاری جام جهانی فوتبال تاکید کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه های توانمندی تجاری ایران در قطر و تامین نیازمندی های غذایی، پشتیبانی، ‌اقامت و تردد گردشگران خارجی و تماشاچیان مسابقات فوتبال از جمله زمینه های مهم فعالیت بخش خصوصی است.

مخبر دستگاه های مختلف را مکلف به تدوین و ابلاغ برنامه جامع همکاری های ایران و قطر کرد و مقرر شد ظرف یک هفته آینده برنامه عملیاتی زمانبندی شده هر دستگاه مشخص و اجرایی شود.

وی توجه به بحث گردشگری و حضور گردشگران خارجی و تماشاچیان فوتبال و بازدید از جاذبه های تاریخی و گردشگری ایران را از مهمترین زمینه ها و فرصت های درآمدزایی و همچنین سرمایه گذاری در مدت برگزاری جام جهانی فوتبال برشمرد و از وزیر میراث فرهنگی،‌گردشگری و صنایع دستی خواست تا زمینه های حضور فعالانه مردم و بخش خصوصی برای این موضوع فراهم شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین دستور داد تا شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی، مشکلات زیرساختی و اقامتی جزایر ایرانی از جمله کیش که پذیرای گردشگران خارجی در دوران برگزاری جام جهانی هستند را هر چه سریعتر برطرف کند.

در این جلسه که وزرای نیرو، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین مسئولان دستگاه های مربوطه در خصوص همکاری های مشترک ایران ـ قطر در برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال حضور داشتند، گزارشی از وظایف و تکالیف دستگاه های مختلف در برنامه جامع همکاری های مشترک ایران و قطر در ۷۰ محور و تحت ۴ کمیته زیرساختی، گردشگری، فرهنگی و مالی ارائه شد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از ملاقات های اخیر خود با مسئولان قطری و توافقات انجام شده با دست اندرکاران برگزاری جام جهانی در زمینه اقامت و تردد هوایی و دریایی گردشگران خارجی و تماشاچیان فوتبال در ایران تاکید کرد: نقشه راه عملیاتی همکاری های ایران و قطر در برگزاری جام جهانی فوتبال بین دو کشور نهایی و امضا شده است.

در این جلسه تاکید شد نمایشگاه توانمندی های تجاری ایران در قطر در زمینه های مختلف توسط بخش خصوصی برگزار و زمینه های سرمایه گذاری های مشترک دو کشور فراهم شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی