کد خبر: 528906

عربشاهی، پیشکیوت پرسپولیس:

عزیزی‌خادم در آستانه حذف سرخابی‌ها دنبال عکس گرفتن با اینفانتینو است

​پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: پرسپولیس و استقلال در آستانه حذف از آسیا هستند اما رئیس فدراسیون به دنبال عکس گرفتن با رئیس فیفا است.

سید ضیاء عربشاهی درباره عملکرد فدراسیون فوتبال و کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در ماجرای حذف احتمالی پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت:‌ مخالف عملکرد فدراسیون هستم و اعتقاد دارم مدیران فدراسیون در هر بحثی یک طرفه و مغرضانه عمل می‌کنند. این مورد هم جدیدترین نمونه از برخوردهای مغرضانه فدراسیون به عنوان متولی و رئیس فوتبال است. رئیس فدراسیون باید همه را به یک چشم ببیند اما از روزی که آمده کار قشنگی انجام نمی‌دهد. عزیزی‌خادم در اقداماتی عجیب قبل از بازی پرسپولیس با صنعت‌نفت و ذوب‌آهن به اردوی این دو تیم رفت و همین مسائل نشان‌دهنده برخوردهای عجیبش است.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: چرا کمیته‌های صدور مجوز حرفه‌ای و فدراسیون از همان ابتدا به فکر نبودند و راهکارهای درست به استقلال و پرسپولیس ارائه ندادند؟ چرا از دقیقه 90 به بعد یادشان افتاد که این دو تیم احتمال دارد از آسیا حذف شوند؟ آیا مسئولان کمیته‌های استیناف مجوز حرفه‌ای و مدیران فدراسیون قبل از این نمی‌دانستند که ممکن است چنین اتفاقی بیفتد؟ چرا زودتر اقدام نکردید تا این دو باشگاه چاره‌ای پیدا کنند.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان اضافه کرد: به جز داریوش مصطفوی که 30 سال پیش در جایگاه رئیس فدراسیون عملکرد موفقی داشت، کاظم اولیایی هم عضو کمیته استیناف مجوز حرفه‌ای است. همین شخص پاس را به عنوان قهرمان آسیا به همدان برد و این تیم با ریشه اکنون در لیگ سه حضور دارد. وی چه کارنامه قابل قبولی دارد؟ آیا اولیایی به جز تخریب کار دیگری انجام داده است؟ این افراد و البته مسئولان کمیته بدوی مجوز حرفه‌ای می‌توانستند زودتر از این‌ها چنین مسائلی را بگویند؟

عربشاهی تصریح کرد:‌ هفته قبل عزیزی‌خادم با حضور صدری و آجورلو جلسه تشکیل داد و همه اعلام کردند مشکل مجوز حرفه‌ای رفع شد. درست است دو روز بعد از این جلسه خبر احتمال حذف تیم‌ها از آسیا بیرون بیاید؟ هدف عزیزی‌خادم از این رفتار مغرضانه این است که علاقه‌ای به پرسپولیس ندارد. برای آن افرادی که می‌توانستند رئیس فدراسیون باشند و خود را از این رو به آن رو کردند تا یک آدم غیرفوتبالی و غیرورزشی سکان ریاست این مجموعه را دستش بگیرد، متاسف هستم.

وی افزود: فوتبال در دنیا جایگاه خیلی مهمی دارد و رئیس فدراسیون ما باید از هر لحاظ گردن کلفت و دانا باشد؛ نه اینکه دنبال بحث خوبان عالم برود. با اینگونه صحبت کردن حالم بد می‌شود اما به عنوان فردی که سال‌ها برای تیم ملی بازی کرده و کشورم را دوست دارم، این مسائل را می‌گویم. می‌خواهم پرچم فوتبال ایران بالا برود. متاسفانه جای حضور آدم‌های بزرگ در رأس فوتبال مملکت، افرادی آمده‌اند که فقط دنبال شهرت و اسم هستند. استقلال و پرسپولیس در آستانه حذف از آسیا قرار دارند اما عزیزی‌خادم دنبال این است اینفانتینو به ایران بیاید و باز هم کنارش عکس بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی