کد خبر: 526662

رضا وطنخواه ،پیشکسوت فوتبال ایران پاسخ داد:

چرا با وجود موفقیت سرمربی تیم ملی باز هم از او انتقاد می‌شود؟

پیشکسوت فوتبال می‌گوید اسامی و نام‌های مربیان برایش اهمیتی ندارد و به صعود تیم ملی از دور گروهی جام جهانی با مربیگری هرکسی راضی است.

اعتمادآنلاین| رضا وطنخواه درباره برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم پرویز دهداری و نمایش مستندی از این سرمربی فقید تیم ملی با گذشت حدود سه دهه از فوت وی گفت: مراسم به لحاظ ظاهری خوب بود اما از افکار و اندیشه‌های آقای دهداری صحبت نشد. علت هم این بود که افرادی را برای سخنرانی دعوت کردند که او را نمی‌شناختند.

به گزارش ایسنا، او در واکنش به اینکه رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال سخنران‌های این برنامه بودند گفت: نمی‌دانم دنبال پست مقام هستند یا خیر که از این دو نفر دعوت کردند. البته این دو انسان‌های محترمی هستند اما آن‌ها شناختی از پرویز دهداری نداشتند. این همه آدم دعوت کرده بودند که از دوستان و نزدیکان مرحوم دهداری بودند اما از هیچ کسی برای سخنرانی دعوت نشد. باز هم می گویم این دو نفری که سخنرانی کردند محترم هستند اما چیزی برای گفتن از مرحوم دهداری نداشتند.

دوست دیرینه مرحوم دهداری و مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: آیا از ما خواسته شد سخنرانی کنیم؟ عیب بزرگ مراسم همین بود که از خصوصیات اخلاقی و رفتاری مرحوم دهداری صحبتی نشد.

این بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی درباره نمایش مستند یک ساعته از زندگی مرحوم دهداری گفت: زحمت کشیده بودند اما کافی نبود. البته از پرویز خان فیلم زیادی موجود نیست. همانطور که گفتم می‌توانستیم به صورت شفاهی و پای میکروفون درباره ایشان صحبت کنیم. همه کسانی که دعوت شده بودند، یک عمر با مرحوم دهداری زندگی کرده بودند. من هم از بچگی بودم کنار پرویزخان بودم. افراد زیادی صلاحیت صحبت کردن داشتند که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

وطنخواه درباره درمان سرطان روده خود طی ماه‌های اخیر گفت: خدا به من رحم کرد. اواخر اسفند بستری بودم و پزشک معالجم هم از طرفداران دو آتشه پرسپولیسی بود. بعد از درمان چند ماه راهی خارج از کشور شدم و کنار پسرم بودم. به تازگی به ایران برگشته‌ام و شرایطم خوب است. اصلا فکر نمی کردم بیمار شوم چون هیچ وقت مبتلا به بیماری نشده بودم.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: بالاخره مرگ اتفاقی است که می‌افتد و نوبت همه می‌شود. ما از این مخمصه در رفتیم. الان خانه‌نشین هستم.

نمی‌گویم آدم بزرگی هستم و ادعایی ندارم اما به عنوان کسی که 40 سال استاد دانشگاه و عضو هیات علمی و تیم ملی فوتبال ایران بودم و در خارج از کشور کار کردم، فدراسیون فوتبال می‌تواند از داشته‌های من استفاده کند. در هر حال برای هر کمکی اعلام آمادگی می کنم.

این پیشکسوت فوتبال درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران و دراگان اسکوچیچ گفت: وقتی یک تیم نتیجه می‌گیرد چرا انتقاد می‌کنند؟ معمولا انتقاد می‌کنند که کار درست شود اما وقتی کار درست است و تیم موفق بوده و تقریبا به جام جهانی رسیده، چرا انتقاد وجود دارد؟ از کسی ایراد بگیرید که به نحو مطلوب کار نمی کند. کاری ندارم اسکوچیچ کجا بوده است. او کار ما را راه انداخته و در آستانه صعود به جام جهانی هستیم. می‌گویند او بازیکنان خوب دارد اما مگر کی‌روش بازیکنان بد داشت؟ موفقیت فقط با بازیکن خوب به وجود نمی‌آید. باید مدیریت، کادرفنی، بازیکنان و امکانات چهار اصل موفقیت هستند.

او در واکنش به این سوال که آیا تیم ملی با دراگان اسکوچیچ و بازیکنان کنونی می‌تواند از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند یا خیر اظهار کرد: نمی‌توانیم پیش بینی کنیم اما گاهی با بهتر از این تیم هم صعود نکرده‌ایم. خیلی سخت است که به دور دوم برویم. نام خانوادگی من وطن‌خواه است و دوست دارم تیم وطنم موفق شود. اصلا تیم ملی دست هر ادمی باشد مهم نیست اما به مرحله دوم برود! چه کار به این دارم که چه کسی تیم ملی را هدایت می‌کند. مردم از موفقیت تیم ملی خوشحال می‌شوند و من هم یکی از آن مردم هستم.

وی خاطرنشان کرد: برایم مهم نیست اسکوچیچ سرمربی باشد یا خیر، بلکه امیدوارم فقط موفق شویم. البته خوشحال می‌شوم سرمربی ما ایرانی باشد. به نظرم دایی و قلعه‌نویی شرایط اداره این تیم را دارند.

این پیشکسوت پرسپولیس درباره وضعیت این تیم در فصل جاری لیگ برتر گفت: دو خارجی را از تاجیکستان آورده‌اند که یک گوشه استراحت می‌کنند. رادوشوویج را هم دیوانه کردند و رفت. پرسپولیس همه چیزش باید در حد پرسپولیس باشد. از بین مدیریت، مربی، بازیکن و امکانات کدام یک در حد پرسپولیس است؟ وقتی امکانات نیست، "یحیی" چه کند؟ زمان ما آقای عبده خودش می‌دوخت و خرج می‌کرد. الان پرسپولیس و استقلال را چه کسانی اداره می کنند؟ چرا این دو تیم را به یک مالک متمول نمی‌دهند؟ امکانات سپاهان و گل گهر خوب است. مس رفسنجان هم امکانات خوبی دارد. پول من و تو را به این فوتبالیست‌ها می‌دهند. از زیر زمین استخراج می‌کنند و به فوتبالیست‌ها می‌دهند. این پول، مال مردم است. وقتی پرسپولیس و استقلال نمی‌توانند از زمین پول در بیاورند، پس دولت باید هزینه کند. خیلی ناراحتم که تراکتور به این روز افتاده است. این مالک را هم فراری می‌دهند. متاسفانه کل فوتبال به جای حرکت رو به جلو، در حال عقب‌گرد است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی