فرشاد پیوس،پیشکسوت فوتبال ایران:

ایران در سه بازی گذشته بی نقص بود/ عیار اسکوچیچ مقابل عراق مشخص می‌شود

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید خط حمله این تیم رویایی است اما عیار اسکوچیچ مقابل عراق مشخص می‌شود.

ایران در سه بازی گذشته بی نقص بود/ عیار اسکوچیچ مقابل عراق مشخص می‌شود
کد خبر: 494997
|
۱۴۰۰/۰۳/۲۲ ۱۵:۰۹:۴۴

اعتمادآنلاین| فرشاد پیوس درباره عملکرد تیم ملی در مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: اسکوچیچ سعی کرد در این بازی‌ها به بازیکنان روحیه دهد و بازیکنان هم عملکرد خوبی مقابل حریفان داشتند. این تیم‌ها در آسیا درجه دو و سه هستند و ایران در آسیا همیشه حرف اول را زده است. باتوجه به بازیکنان باکیفیت و بازیکنان لژیونرهایی که داریم از حریفان یک سر و گردن بالاتر هستیم.

به گزارش ایسنا، او ادامه داد: همه فوتبال را خیلی خوب می‌فهمند و درک خوبی از تاکتیک‌ها دارند. تاکتیک پذیر هستند و در بازی‌هایی که انجام دادند هم از کل فضای زمین استفاده کردند و گل‌های خیلی خوبی هم به ثمر رساندند. تیم ملی در سه بازی گذشته بی نقص بود و بازیکنان باغیرت و تعصب کار کردند. تیم ما مقابل بحرین با جان و دل کار کرد و تیم حریف را تحت فشار قرار داد و در یک سوم زمین حریف توپ‌های خیلی خوبی را از حریف گرفتیم. خط حمله ما رویایی است و ساختار دفاعی و دروازبان خوبی داریم اما عیار تیم ما مقابل عراق مشخص می‌شود.

پیشکسوت فوتبال ایران با بیان این‌که عراق شرایط خوبی در جدول دارد و ما همیشه مقابل آن‌ها مشکل داشتیم، گفت: اسکوچیچ باید بهترین نفراتش را در زمین بگذارد و سعی کند حساب شده و منطقی بازی کند. ما این بازی را حتما باید ببریم و در غیر این صورت کار به اما و اگر کشیده می‌شود. باید از نظر روحی و روانی با بچه‌ها کار شود.

او درباره تغییر شکل بازی تیم ملی با سرمربی‌گری اسکوچیچ گفت: هر مربی یک تفکر دارد و به نظر من شیوه بازی تیم ملی تغییر کرده است. اسکوچیچ و کی‌روش دو شخصیت متفاوت هستند و به نظر من اسکوچیچ رابطه بهتری با بازیکنان برقرار می‌کند و تیم بسیار همدل است. اسکوچیچ با تیم ملی نتایج خوبی گرفته اما عیارش در این بازی مشخص می‌شود.

پیوس اضافه کرد: همیشه در بازی‌های ایران کار به دقیقه 90 کشیده می‌شود و مردم هم دلهره دارند اما اگر سعی کنیم حریف را تحت فشار قرار دهیم و از کناره‌ها هم خوب استفاده کنیم، نتیجه خیلی خوبی می‌توانیم مقابل عراق کسب کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها