استعلام قیمت روز هاش سبک و هاش سنگین

سال 1837 میلادی بود که تحول بزرگی در صنعت ساختمان سازی ایجاد شد. در این زمان تیرآهن های فلزی جایگزین تیرآهن های چوبی در ساخت سازه ها شدند

استعلام قیمت روز هاش سبک و هاش سنگین
کد خبر: 592628
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۱۸:۰۰:۴۳

از آن تاریخ به بعد، تیرآهن ها به یکی از مهمترین مصالح در ساخت سازه ها تبدیل شدند. یکی از انواع تیرآهن هایی که در ساخت وساز مورد استفاده قرار میگیرد تیرآهن هاش است. 

تیرآهن های هاش همان تیرآهن های بال پهن هستند که به دلیل شباهت به حرف H انگلیسی به تیرآهن های هاش معروف شدند. این تیرآهن توسط شرکتی به نام Bethlehem که یک شرکت کشتی سازی بود، اختراع شد. اختراع این تیرآهن باعث تحولات زیادی در صنعت ساخت وساز شد. تیرآهن های هاش شبیه به تیرآهن های معمولی نیست.

 بال این تیرآهن از تیرآهن های معمولی بلندتر و همچنین پهن تر است از این رو نام تیرآهن بال پهن را برای آن برگزیده اند.  این تیرآهن در واقع یک پروفیل است که با روش نورد تولید میشود. این تیرآهن در طول 12 متر تولید میشود . یکسان بودن اندازه بال و ارتفاع تیرآهن هاش باعث شده که این تیرآهن استحکام زیادی داشته باشد. استحکام بالای این تیرآهن سبب شده که متقاضیان بسیاری برای خرید داشته باشد.

متقاضیان خرید انواع تیرآهن های هاش می توانند استعلام قیمت لحظه ای هاش سبک و سنگین را از آهن اسپات دریافت کنند.  همچنین این متقاضیان میتوانند انواع تیرآهن های هاش تولیدی بهترین کارخانه های داخلی را از سایت آهن اسپات با بهترین و مناسب ترین قیمت تهیه کنند. 

انواع تیرآهن هاش کدام است؟

تیرآهن هاش در دو مدل تیرآهن هاش سنگین و تیرآهن هاش سبک روانه بازار آهن آلات میشود. تفاوت این دو نوع تیرآهن در ضخامت و وزن آن دو است.

تیرآهن هاش سنگین

در بازار این نوع تیرآهن را با نام IPBV  و یا  HEB نیز میشناسند. تیرآهن هاش سنگین نسبت به تیرآهن هاش سبک، بال های ضخیم تری دارد. به دلیل ضخامت بیشتر بال این نوع تیرآهن، وزن آن نیز از تیرآهن هاش سبک بیشتر است. این نوع تیرآهن هاش به دلیل کاربرد فراوانی که دارد فروش بالایی نیز دارد. 

از این نوع از تیرآهن هاش در قسمت هایی از ساختمان که نیاز به مقاطع فولادی مستحکم و مقاوم است، استفاده میشود. برای مثال برای ایجاد ستون های اصلی، تهیه خرپا و ... از این نوع تیرآهن استفاده میکنند. به جز ساختمان سازی به دلیل استحکام بالایی که این تیرآهن دارد، از این نوع تیرآهن دراسکله سازی، کشتی سازی، سد سازی و پل سازی نیز استفاده میکنند.

سایت آهن اسپات امکان خرید و استعلام قیمت لحظه ای تیرآهن هاش سنگین تولیدی کارخانه های مختلف را با قیمت های مختلف و ارزان برای کاربران خود فراهم کرده است. 

تیرآهن هاش سبک

به تیرآهن های هاش سبک  IPBL و یا HEA نیز گفته میشود. وزن و ضخامت کمتر این تیرآهن نسبت به تیرآهن هاش سنگین باعث شده که مقاومت و استحکام آن نیز از تیرآهن هاش سنگین کمتر باشد. این موضوع عاملی شده که کاربرد این دو نوع تیرآهن نیز متفاوت شود. از این تیرآهن در ساخت ساختمان های ضدزلزله، سکوهای نفتی و سوله ها استفاده میشود. وجود این تیرآهن در سازه های ضدزلزله سبب دریافت استانداردهای خاص ساختمانی میشود.

2

کارخانه های تولید کننده تیرآهن هاش در ایران

در ایران کارخانه ذوب آهن اصفهان، فولاد ناب تبریز و کارخانه آریان فولاد اقدام به تولید این نوع تیرآهن میکنند. تیرآهن های تولیدی این کارخانه ها جوابگوی میزان نیاز داخلی نیست؛ ازاین رو حجم زیادی از  نیاز کشور از طریق واردات این نوع تیرآهن تامین میشود.

متقاضیان خرید تیرآهن های هاش تولیدی کارخانه های داخلی از طریق سایت آهن اسپات اقدام به خرید آنلاین این محصولات با قیمت کارخانه کنند. 

مزایای کاربرد تیرآهن هاش 

استفاده از تیرآهن هاش در ساخت سازه ها و انجام پروژه های صنعتی مزایای فراوانی دارد. این مزایا بیشتر به دلیل سطح مقطع زیاد و استحکام بالای این نوع از تیرآهن ها است.

این مزایا به حدی زیاد است که بسیاری از سازندگان پروژه ها را ترغیب به استفاده از این تیرآهن ها میکند. اما تولیدات کم و مشکلات مربوط به واردات این نوع تیرآهن ها که ناشی از تحریم های موجود است استفاده از این نوع تیرآهن ها را محدود کرده است. 

 از مزایای استفاده از این نوع از تیرآهنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • کاهش در استفاده از مقاطع فولادی
  • کاهش در زمان کار و نیروی انسانی
  • کاهش بسیار زیاد هزینه های پروژه
  • بالا رفتن استحکام و مقاومت سازه
  • امکان استفاده حداکثری از فضای موجود
  • بالارفتن سرعت انجام پروژه
  • افزایش یکنواختی بیشتر سازه
  • کاهش ضریب خطا در نیروهای انسانی
  • حذف عملیات جوشکاری و اتصال ورق ها و تیرها به دلیل ارتفاع این نوع تیرها

3

استانداردهای لازم برای تولید تیرآهن هاش

برای تولید تیرآهن هاش مهمترین استانداردها ST37  ، ST44 و ST52  است. استاندارد ST44 از متداول ترین استاندارد در بین این استانداردها است که برای تیرآهن های تولیدی جهت انجام پروژه های صنعتی و ساختمانی کاربرد دارد. تیرآهن های هاش تولیدی در کارخانه ذوب آهن اصفهان منطبق با همین استاندارد و بسیار با کیفیت تولید میشوند.

کارخانه ذوب آهن اصفهان اقدام به تولید تیرآهن های هاش از نوع سبک با کیفیت بالا می کند. سایت آهن اسپات این تیرآهن ها را با قیمتی بسیار ارزان و مقرون به صرفه به کاربران خود عرضه میکند. 

بهترین نحوه خرید تیرآهن های هاش در ایران

فعالین حوزه آهن آلات به خوبی میدانند در صورتی افراد موفق به انجام خرید محصولات فولادی به بهترین نحو میشوند که بتوانند به صورت مستقیم با قیمت ارزان اقدام به خرید از کارخانه های تولیدی کنند و دست واسطه ها را که باعث افزایش قیمت این محصولات میشوند، کوتاه شود.

چالشی که در رابطه با خرید مستقیم از کارخانه های تولیدی محصولات فولادی وجود دارد این است که این کارخانه ها در صورتی که دولتی باشند، مانند ذوب آهن اصفهان، محصولات خود را از طریق بورس به فروش میرسانند که خرید از بورس برای بسیاری افراد غیرممکن است.

 در صورتی هم که غیر دولتی باشند نیز به دلیل اینکه سقف حجمی فروش دارند افراد عادی نمیتوانند اقدام به فروش کنند. یعنی کارخانه ها حجم خاصی را برای فروش در نظر گرفته اند و زیر آن حجم مورد نظر اقدام به فروش نمیکنند. معمولا این حجم آنقدر بالا است که نیاز به سرمایه هنگفتی دارد که تامین آن از عهده ی بسیاری خارج است.  

متقاضیان خرید محصولات فولادی، در صورتی که بخواهند اقدام به خرید محصولات فولادی مانند تیرآهن هاش  با قیمت کارخانه کنند، میتوانند به سایت آهن اسپات  به آدرس https://ahanspot.com مراجعه کنند و خریدی آسان و ارزان را تجربه کنند. سایت آهن اسپات جهت تسهیل در خرید محصولات فولادی تاسیس شده و محصولات تولیدی کارخانه های مختلف را با قیمت کارخانه به متقاضیان خرید ارائه میدهد. 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها