حکم اعدام اشتباهی برای خانم بازیگر +جزئیات

زندگی لادن ژاوه بند، بازیگری را که به اعدام محکوم شد، یکبار مرد و مرگ عزیزان را تجربه کرد، مرور کرده ایم.

 حکم اعدام اشتباهی برای خانم بازیگر +جزئیات
کد خبر: 620105
|
۱۴۰۲/۰۴/۰۸ ۰۸:۴۵:۲۹

 لادن ژاوه بند زنی که بازیگری را وقتی شروع کرد که پا به سن گذاشته است زندگی پر فراز و نشیبی دارد.
لادن ژاوه بند متولد سال ۱۳۳۴ در تهران است. او که این روزها سریال نیوکمپ را در حال پخش دارد وقتی که خیلی کودک بود توسط پدرش معتاد شد.
به گزارش سینما اعتماد به نقل  از سایت جنایی ،پدر لادن ژاوه وند به مشروب و مواد بسیار اعتیاد داشت و برای اینکه بتواند مواد تهیه کند و دردسر نکشد از فرزندانش مخصوصا لادن که از بقیه بزرگتر بود استفاده می کرد.

ladanzhafe photokade com 1

کودکی پر از شکنجه و اعتیاد خانم بازیگر

لادن ژاوه بند از ۵ سالگی به مشروبات الکلی معتاد شد، پدرش برای ساکت کردن او به فرزندش مشروب می‌خوراند، وقتی لادن به مدرسه رفت دیگر به مشروب و مواد معتاد شده بود، البته به گفته خودش اعتیاد به مواد از مدرسه آغاز شد و وقتی که ۱۴ ساله شد یک معتاد تمام عیار بود. پدر، او را به مردی قمارباز شوهر داد و این زندگی مشترک بعد از ۱۶ ماه پایان یافت، زندگی آشفته لادن به اینجا ختم نشد او برای مدتی راه پدر را ادامه داد و خواهران و برادرانش را هم به مواد آلوده کرد. آنها برای تامین مواد خود و گذران زندگی مواد فروش شدند.
لادن ژاوه بند حالا به یک زن معتاد که مورد انواع آزارها قرار گرفته تبدیل شده‌ بود، اعتیاد چنان زندگی او را تحت تاثیر قرار داد که کارتن خواب شد، لادن برای اینکه بتواند دوام بیاورد راهی بجز فروش مواد نداشت و کم‌کم به یک مواد فروش عمده تبدیل شد.

مجازات اعدام برای خانم بازیگر

وقتی که ژاله را با چند کیلو مواد گرفتند او یک مواد بر حرفه‌ای شده ‌بود. لادن از نوجوانی کارتن‌خوابی کرد و بعد از دستگیری هم در زندان روزگار خوشی نداشت، در نهایت دادگاه انقلاب لادن را به جرم حمل چندین کیلو مواد مخدر به اعدام محکوم کرد  و این وقتی بود که  او ۲۴ سال بیشتر نداشت.
لادن سالها در زندان ماند طناب دار هیچ وقت سایه‌اش را از سر لادن دور نکرد تا اینکه یک روز نامه‌ای نوشت و داستان زندگی‌اش را برای مددکار و رئیس زندان تعریف و به پیشنهاد مددکار درخواست عفو کرد و اینبار درخواست عفو را به همراه داستان زندگی‌اش برای مقامات قوه قضاییه در کمیسیون عفو و بخشودگی فرستاد. او از کودکی‌اش که چطور توسط پدر شکنجه سفید می‌شد و زندگی‌ سخت، کارتن‌خوابی و آزارهایی گفت که در سالهای زندگی‌اش تحمل کرده بود و قول داد که اگر بخشیده شود شهروندی قانون پذیر خواهد شد.
نامه لادن کارساز بود و اعدام او به ۱۲ سال حبس تبدیل شد، لادن بعد از گذراندن بخشی از مجازات زندان طعم آزادی را چشید.

biography laden javavand 2

یاد فرزند ۴۰ روزه رها شده خانم بازیگر

لادن ژاوه بند در مدت کوتاه زندگی مشترک با شوهرش صاحب یک پسر شد، این کودک ۴۰ روزه‌ بود که پدرش حاضر نشد او را قبول کند و در مقابل یک مسجد رها کرد. لادن که هنوز هم یاد نوزاد ۴۰ روزه‌اش را در ذهن دارد در روزهای بعد از زندان از همه بیشتر به فرزندش فکر می‌کرد. این در حالی بود که اتفاقات سهمگینی هم در زندگی این زن رخ داده بود، اتفاقاتی که هر کدام می‌توانست زندگی یک فرد را نابود کند.

در همان دوران بود که برادر لادن به جرم حمل مواد مخدر اعدام شد. لادن و خواهرش هر دو کارتن خواب بودند، در سرمای زمستان یک روز لادن متوجه شد خواهر در میان کارتن‌ها یخ زده و دیگر جان ندارد و به این ترتیب او خواهرش را هم از دست داد.
لادن که امیدی برای زندگی نداشت هر روز بیشتر به سمت مواد می‌رفت و اعتیادش شدید می‌شد تا اینکه یک روز با ماشینی تصادف کرد ، جسم نیمه جان او به مدت سه روز در جوی آب افتاده بود ، وقتی پلیس او را پیدا کرد پزشکی قانونی مرگ لادن را تایید کرد و جسد برای دفن آماده شد، اما در این مدت چون پرونده گم شده‌بود دفن لادن با تاخیر مواجه شد، تا اینکه روزی که او برای دفن برده می‌شد و از سردخانه خارج شده‌بود، کفن تکان خورد و لادن در میان جیغ و فریاد کفن را پاره کرد.
او بعد از این اتفاق تصمیم گرفت به زندگی سالم برگردد هرچند بارها ترک ناموفق اعتیاد داشت اما تصمیم گرفت دوباره امتحان کند، لادن با سختی بسیار زیاد مواد را ترک کرد ، اینکار ۱۵ سال طول کشید لادن هربار دوباره به سمت مواد می‌رفت تا اینکه بعد از ۱۵ سال با جمعیت طلوع بی‌نشان آشنا شد و برای همیشه مواد را ترک کرد. او به دلیل اعتیاد سمت چپ بدنش دچار معلولیت هم شده بود.

پیدا کردن برادر گمشده خانم بازیگر

لادن بعد از پاک شدن در یک برنامه تلویزیونی حاضر شد و سرگذشت خود را تعریف کرد او گفت که یک برادرش اعدام شده و خواهرش که کارتن خواب بوده در سرما جان باخته و یک برادر گمشده دارد ، که از این طریق برنامه تلویزیونی برادر گم شده خود را بعد از سال ها پیدا کرد.

بازیگر شدن یک کارتن خواب معتاد

بعد از این اتفاقات در سال ۱۳۹۶ توسط هومن سیدی برای بازی در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده دعوت به بازیگری شد و با این فیلم به شهرت زیادی دست یافت.
خانم ژاوه وند که مدت ها ساکن بهزیستی بود با کمک ۱۵ میلیونی یک خیر و پولی که از اولین تجربه بازیگری اش بدست آورد، حالا خانه ای را اجاره کرده و زندگی می کند.

Marjan Ettefaghian in 36th Fajr International Film Festival cropped 546x470 1

بازی در سریال نیوکمپ

لادن ژاوه بند در سریال نیکوکمپ نقش مادر نصرت را بازی می کند. زنی که برای دیدن مسی دست به هر ترفندی می‌زند و حتی فرزندش را از خودش می‌راند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها