«جنگ جهانی سوم» پدیده غیرقابل‌ پیش‌بینی اسکار می‌شود؟
کد خبر: 582692
۱۴۰۱/۰۸/۲۵ ۱۲:۳۶:۰۵

«جنگ جهانی سوم» پدیده غیرقابل‌ پیش‌بینی اسکار می‌شود؟

فیلم «جنگ جهانی سوم» در گزارشی به عنوان یکی از ۵ فیلمی معرفی شده که می‌تواند موفقیت غیرمنتظره‌ای در اسکار ۲۰۲۳ داشته باشد.

نشریه هالیوود ریپورتر در مطلبی با اشاره به ۵ فیلم از جمله «جنگ جهانی سوم» نماینده رسمی سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۳، از آنها به عنوان شانس‌های غیرمنتظره شاخه بهترین فیلم بین‌المللی۲۰۲۳ نام برده که با تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان جهانی، حالا باید نظر اعضای آکامی را جلب کنند.

به گزارش ایسنا، در توصیف «جنگ جهانی سوم» در این مطلب آمده است: درام پوچ‌گرایانه هومن سیدی داستان کارگری روز مزدی را روایت می‌کند که پس از دست دادن همسرش در یک فاجعه وحشتناک، به‌طور شگفت‌انگیزی برای بازی در نقش آدولف هیتلر در فیلمی ایرانی و آلمانی از جنگ جهانی دوم انتخاب می‌شود. ترکیب کمدی، درام احساسی و تفسیر اجتماعی ظریف، هیات داوران جشنواره فیلم ونیز را برانگیخت، تا جایی که جوایز بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (محسن تنابنده) در بخش افق‌ها به این فیلم رسید. همانطور که در فیلم‌های ایرانی معمول است. باید منتظر ماند و دید اعضای آکادمی اسکار با توجه به مسائل اخیر در ایران از نماینده سینمای ایران حمایت می‌کنند یا خیر.

ساخته هومن سیدی پس از حضور موفق در جشنواره ونیز در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو نیز در بخش مسابقه اصلی به نمایش گذاشته شد و در نهایت جایزه ویژه هیات داوران را به خود اختصاص داد.

در فیلم «جنگ جهانی سوم» بازیگرانی چون محسن تنابنده، ندا جبرئیلی، مهسا حجازی، نوید نصرتی، لطف‌الله سیفی و حاتم مشمولی به ایفای نقش پرداخته‌اند و پخش بین‌المللی این فیلم بر عهده محمد اطبایی کمپانی مستقل‌های ایرانی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی