کد خبر: 561071

افتتاح جشنواره فیلم لندن با یک داستان کودکانه

شصت و ششمین دوره از جشنواره فیلم لندن با نمایش اقتباس موزیکال کتاب «ماتیلدا» نوشته «رولد دال» افتتاح می‌شود.

شصت و ششمین دوره از جشنواره فیلم لندن با نمایش اقتباس موزیکال کتاب «ماتیلدا» نوشته «رولد دال» افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا از گاردین، دوره آتی از جشنواره فیلم لندن با نمایش فیلم ماتیلدا ساخته متیو وارتشوس، کارگردان بریتانیایی، با بازی اما تامپسون، لاشانا لینچ و آلیشا ویر در روز ۵ اکتبر (۱۳ مهر ۱۴۰۱) یعنی دو ماه قبل از اکران سراسری این فیلم، آغاز به کار خواهد کرد.

رولد دال، نویسنده انگلیسی، کتاب پرفروش ماتلیدا را در سال ۱۹۸۸ برای کودکان منتشر کرد. داستان این کتاب درباره یک دختر جوان باهوش و عاشق کتاب خواندن است که از پدرومادر و مدیر بی رحم مدرسه‌اش دل خونی دارد و از قدرت جادویی خود برای انتقام گرفتن استفاده می‌کند.

رولد دال نویسنده، فیلمنامه‌نویس و شاعر معروف انگلیسی بود که به عنوان یکی از معروفترین نویسندگان کتاب کودک تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از آثار وی در سراسر جهان به فروش رسیده است. دال در سال ۱۹۱۶ میلادی از یک زوج ثروتمند و مهاجر نروژی در ولز متولد شد و بیشتر عمرش را در انگلیس گذراند تا این که در سال ۱۹۹۰ درگذشت.

جشنواره فیلم لندن بزرگترین رویداد سینمایی در انگلیس است که هر ساله در نیمه دوم ماه اکتبر با نظارت بنیاد فیلم بریتانیا (BFI) برگزار می‌شود. در این جشنواره معتبر سینمایی که از سال ۱۹۵۷ راه‌اندازی شد هر ساله بیش از ۳۰۰ فیلم بلند، مستند و کوتاه از حدود ۵۰ کشور جهان به نمایش گذاشته می‌شود. این جشنواره سال گذشته با نمایش وسترن هرچه سخت تر زمین می‌خورند (The Harder They Fall) ادریس البا افتتاح شد.

شصت و ششمین دوره از جشنواره فیلم لندن از پنجم تا شانزدهم اکتبر (۱۳ تا ۲۴ مهر ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی