کد خبر: 545252

احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد:

اطلاعاتی از سامانه اداره کتاب سرقت نشده است

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این‌که سامانه اداره کتاب از هفته آینده مجدد آغاز به کار خواهد کرد، می‌گوید: هیچ اطلاعاتی از این سامانه به سرقت نرفته و تخلیه نشده است.

یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص زمان فعالیت مجدد سامانه دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (اداره کتاب) توضیح داد و گفت: پس از حمله سایبری به سامانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاران فنی، کارشناسان و مشاوران کار فشرده و متراکمی را برای رفع این اختلال آغاز کردند و موفق به بازیابی اطلاعات سامانه اداره کتاب شدند.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، او افزود: همه اطلاعات بازگردانده شدند و هیچ اطلاعاتی از این سامانه به سرقت نرفته و تخلیه نشده است. با انتقال اطلاعات به سرور جدید از ابتدای هفته آینده امکان فعالیت مجدد این سامانه برقرار خواهد شد و ناشران می‌توانند کتاب‌های خود را بارگذاری و فرآیند دریافت مجوز را پیگیری کنند.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: با توجه به نزدیکی زمان برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تدابیری اندیشیده شد تا برای جبران زمان از دست‌رفته، فرآیند بررسی و صدور مجوز کتاب با سرعت بیشتری طی شود و ناشران با مشکلی مواجه نشوند.

یاسر احمدوند در پایان افزود: البته سامانه‌های خانه کتاب و ادبیات ایران از جمله سامانه اختصاص شابک، از ابتدا حملات را دفع کرده بود و بدون مشکل در حال خدمت‌رسانی به مراجعه‌کنندگان است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی