کد خبر: 526376

گزارش فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی:

«گشت ارشاد» از مرز 21 میلیارد عبور کرد

فیلم«گشت ارشاد 3» با کارگردانی سعید سهیلی، در هفته‌ای که گذشت، با فروش 5 میلیارد تومانی صدرنشین گیشه شد و مجموع فروشش از مرز 21 میلیارد دلار عبور کرد.

اعتمادآنلاین| سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (13 تا 20 آذر)، فروش 10 میلیارد و 797 میلیون تومانی را با نزدیک به 500 هزار و 792 مخاطب تجربه‌ کرد؛ رقمی که نسبت به هفته‌های اخیر تغییر چندانی نداشته است.

سه فیلم پرفروش گیشه


به گزارش خبر آنلاین، در حال حاضر سه فیلم سینمایی «گشت ارشاد 3» با کارگردانی سعید سهیلی، «دینامیت» با کارگردانی مسعود اطیابی و «آتابای» با کارگردانی نیکی کریمی با مجموع فروش هفتگی هشت میلیارد و 500 میلیون تومان به ترتیب جایگاه اول تا سوم گیشه را به خود اختصاص دادند. در بین این سه فیلم، فقط «آتابای» یک فیلم عاشقانه و آرام است دو فیلم دیگر فقط با هدف خنداندن مخاطب ساخه شدند و موفق هم بودند. چون «گشت ارشاد 3» توانست گیشه پاییزی سینما و «دینامیت» گیشه تابستان سینما را نجات دهد. در حال حاضر نیز مخاطبان هفتگی «گشت ارشاد 3» دو برابر «دینامیت» و پنج برابر «آتابای» است. یکی از دلایل فروش بالای این فیلم وجود خواننده‌ و بازیگران محبوبی چون بهنام بانی، ساعد سهیلی و امیر جعفری است.

حاشیه‌هایی که در فروش تاثیر گذاشت


فیلم «شهر گربه‌ها» با کارگردانی سید جواد هاشمی در هفته‌های اخیر با ممیزی‌ها و اعترضات زیادی مواجه شد و این موضوع باعث شد نام این فیلم سرزبان‌ها بیفتد و فروش نسبتا خوبی را تجربه کند به طوری که در هفته اخیر «قهرمان» را هم کنار زد و با فروش هفتگی 745 میلیون تومان جایگاه چهارم جدول فروش را به دست‌آورد.

فیلم سینمایی«قهرمان» با کارگردانی اصغر فرهادی نیز در ابتدا بسیار خوب کار خود را آغاز کرد تا جایی که در رقابت با «دینامیت» بود تا جایگاه اول جدول فروش را به‌دست‌آورد، اما پس از گذشت 6 هفته با فروش هفتگی 715 میلیون تومان در جایگاه پنجم جدول فروش قرار دارد.

تنها اثری که هفته گذشته اکران شد


فیلم سینمایی«بندر بند» با کارگردانی منیژه حکمت، حدود ده روز است که اکران خود را آغاز کرده. منیژه حکمت درباره ساخت این فیلم گفت: «من تصمیم گرفتم با حداقل‌ها و سوژه‌های اجتماعی در فضاهای متفاوت با گروه کوچک، همدل و آرتیست شروع به ساخت فیلم‌های لوباجت کنم که برآیند آن خوشبختانه چهار اثر شد در حقیقت فیلم‌های «بندر بند»، «نوزده»، «ملخ» و «جاده 2000» که اسمش تغییر می‌کند، ساخته شده است.»

رضا کولغانی ، امیرحسین طاهری ، مهلا موسوی و پگاه آهنگرانی از بازیگران این فیلم سینمایی است.

«جنایت بی‌دقت» اکران شد


از ابتدای پاییز هر هفته، دست‌کم یک فیلم سینمایی روی پره سینما آمد. این هفته فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» با کارگردانی شهرام مکری روی پرده سینما رفت. در میان پانزده اثر اکران شده، این فیلم سینمایی جایگاه دوازدهم را دارد و در سه روزی که اکران شده، فروش 32 میلیون تومانی داشته است. این فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و درباره تماشاگرانی است که قبل از شروع اکران فیلمی در سینما درباره آن حرف می‌زنند و با شروع ماجرا بر پرده سینما، داستان آن‌ها و قصه فیلم با هم یکی می‌شود. این فیلم در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه از منتقدان سینمایی شد.

کم درآمدترین فیلم‌ها در هفته گذشته


فیلم سینمایی« تک تیرانداز» به کارگردانی علی غفاری و با فروش 600 هزار تومانی در جایگاه آخر، «تومان» با کارگردانی مرتضی فرشباف با فروش هشت میلیون تومانی، در جایگاه چهاردم، «پوست» با کارگردانی برادران ارک با فروش 24 میلیون تومانی در جایگاه سیزدهم گیشه هفتگی قرار گرفتند و فروش بسیار بدی را پشت سرگذاشتند.

جدول فروش فیلم‌های روی پرده را که اطلاعات آن از سامانه سمفا، تنظیم شده است، در زیر می‌بینید:

1

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی