جایزه «بهترین فیلم بلند » و «بهترین فیلم‌برداری» یک فستیوال کانادایی برای «ما که هستیم؟»
کد خبر: 489944
۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۴:۰۶:۰۴

جایزه «بهترین فیلم بلند » و «بهترین فیلم‌برداری» یک فستیوال کانادایی برای «ما که هستیم؟»

«ما که هستیم؟» برنده دو جایزه مهم جشنواره فیلم Canadian Cinematography AWARDS «کانادایین سینماتوگرافی اواردز» در تورنتوی کانادا شد

اعتمادآنلاین| فیلم سینمایی بلند «ما که هستیم؟» به نویسندگی و کارگردانی «ابوالحسن کیوان»، دو جایزه اصلی «بهترین فیلم» و «بهترین فیلم‌برداری» برای فیلم‌برداری «محمدرضا سجادیان» را در اولین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم «کانادایین سینماتوگرافی اواردز» در تورنتوی کانادا از آن خود کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین، «ما که هستیم؟» با سوژه و دغدغه اجتماعی در جشنواره «کانادایین سینماتوگرافی اواردز» با صدها فیلم‌ از کشورهای مختلف جهان به رقابت پرداخت و سرانجام عنوان بهترین فیلم و بهترین فیلم‌برداری را، در این جشنواره به دست آورد.

این فیلم سال قبل نیز دو جایزه بهترین فیلم و یک جایزه بهترین تهیه‌کنندگی سه جشنواره جهانی در آمریکا، فرانسه و هلند را نیز کسب کرده بود.

هم‌اکنون این فیلم در چندین جشنواره معتبر بین المللی از جمله پنجاه و چهارمین دوره جشنواره فیلم هوستون آمریکا پذیرفته شده که نتایج آن‌ها به زودی اعلام خواهد شد.

در خلاصه داستان «ما که هستیم؟» آمده است:


«بهرام فرصت زندگی با دختر مورد علاقه‌اش را به خاطر مهاجرت دختر از دست می‌دهد. بعد پی می‌برد پدر و مادرش آنهایی نیستند که او را بزرگ کرده‌اند. زندگی او از این به بعد دستخوش چالشی عمیق می‌شود.

او از این پس در جست و جوی یافتن پاسخی مناسب برای بحران هویتی خویش است. بحرانی که زندگی او را به هم ریخته و پرسشی که از دل این فروپاشی هویتی برآمده است: من که هستم؟ و پرسشی از آن مهم‌تر: ما که هستیم؟»

برای روایت داستانی فیلم، زبانی نمادین به کار گرفته شده. با این شیوه از بیان، علاوه بر لایه روایی شخصیت داستان فیلم، لایه‌های پنهان این نمادها، بحران عمیق هویتی ما را روایت می‌کنند.

گروه بازیگران این فیلم را افشین نخعی، محمدرضا برزگر، مهدی‌ خان‌احمدی، رایا نصیری، نینا برزگر، الهه پوررستمی، معصومه دشتی، شیما الله ‌بیگی، آزاد پارسایی نژاد، مهدی ضیغمی مقدم، منصور زارع، معصومه زاهدی، هانی نیکو پیام، حسین برزگر، علی میرزایی، عرشیا باقری، محمد طاها نوری و هنرمند خردسال تلما رفعت خواه تشکیل می‌دهند.

سایر عوامل اصلی «ما که هستیم؟» عبارتند از:

مدیر فیلمبرداری: محمدرضا سجادیان، مدیر صدابرداری: میثم حسنلو، موسیقی: نینابرزگر، مدیر تولید: نریمان اقبالی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: بهارک فرامرزی، مشاور فرهنگی: سلمان فرخنده، مدیر تبلیغات و رسانه‌: فرنوش آباء، دستیار دوم کارگردان: محمد عزیزی، خاطره فخرآبادی، منشی صحنه: سحر عقیقی، مدیر تدارکات: علی رفعت‌خواه، گریم: الهه عالی حسینی، دستیار گریم: رضا سالاری، لباس: سارا ولی‌پور، عکس: الهه حسینی.

این جشنواره بین‌المللی هرسال با هدف کمک به هنر و صنعت فیلم سازی و سینماگران مستقل دنیا در شهر تورنتو کانادا برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی