علی‌اکبر ثقفی:

سلامت هر انسانی مهم‌تر از فیلم و سینما است/ پروتکل‌ها اجرایی است؟

تهیه‌کننده «کوچه ژاپنی‌ها» معتقد است امنیت و سلامت هر انسانی مهم‌تر از فیلم و سینما است و با وجود طرح برخی پروتکل‌ها همچنان باید کرونا را جدی گرفت.

سلامت هر انسانی مهم‌تر از فیلم و سینما است/ پروتکل‌ها اجرایی است؟
کد خبر: 409541
|
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۱۰:۵۰:۴۸

اعتمادآنلاین| علی اکبر ثقفی کارگردان و تهیه‌کننده سینما با اشاره به پروژه سینمایی «کوچه ژاپنی‌ها» گفت: پیش تولید فیلم سینمایی «کوچه ژاپنی‌ها» مدتی است که آغاز شده است و به احتمال بسیار زیاد این پروژه سینمایی آخر شهریورماه جلوی دوربین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تولید فیلم در چنین شرایطی بسیار سخت است، توضیح داد: سازمان سینمایی و یا وزارت ارشاد اعلام کرده‌اند که تولید فیلم‌های سینمایی با پروتکل بهداشتی امکان پذیر است، اما مشخص نیست چگونه می‌توان در هنگام تولید فیلم موارد بهداشتی را رعایت کرد؟

این تهیه‌کننده سینما بیان کرد: بی شک در هر فیلم سکانس‌هایی وجود دارد که 2 بازیگر نزدیک به هم در حال بیان دیالوگ هستند و یا سکانس‌هایی از برخورد فیزیکی (درگیری) ممکن است وجود داشته باشد، در چنین شرایطی چگونه می‌توان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

وی توضیح داد: بی شک سلامتی و امنیت هر انسانی مهم‌تر از فیلم و سینما است و باید این مساله را جدی گرفت. در هر پروژه‌ای که جلوی دوربین می‌رود حداقل 50 نفر مشغول به کار هستند و حفظ امنیت و بهداشت برای این افراد بسیار سخت است.

ثقفی گفت: در صورتی که شرایط مناسبی برای تولید فیلم سینمایی فراهم شود، به سرعت تولید پروژه‌هایی که در دست داریم را شروع می‌کنیم. علاوه بر «کوچه ژاپنی‌ها» که امیرحسین ثقفی کارگردانی آن را برعهده دارد پروژه دیگری نیز در دست دارم که بعد از پایان «کوچه ژاپنی‌ها» جلوی دوربین می‌رود.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «روسی» ادامه داد: باید شرایط مناسبی فراهم شود تا خطر ابتلا به این بیماری به حداقل برسد تا بتوانیم فعالیت‌های سینمایی را آغاز کنیم.

وی توضیح داد: مساله دیگر این است که اکران فیلم در سینماهای کشور با مشکل مواجه است، در حال حاضر تعداد بسیاری فیلم در نوبت اکران قرار دارند که تعدادی از آنها برای 2 سال پیش است، هرچند تولید فیلم‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا کند شده، اما مساله اکران فیلم‌ها نیز جزو مواردی است که باید به آن توجه کرد.

ثقفی در پایان گفت: متاسفانه سالن‌های سینمایی بسته است، اما این مساله وجود دارد که زمانی که سالن‌های سینمایی باز شود حتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا چه اندازه مخاطب برای حضور در سینماها احساس امنیت می‌کند. نباید فراموش کرد که حتی اگر فاصله‌گذاری در سالن سینما اجرایی شود حتی اگر یک نفر در این سالن عطسه کند امکان ابتلای چند نفر به بیماری کرونا وجود دارد.

منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها