حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران:

ردصلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان بسیار شدیدتر از هیات‌های اجرایی خواهد بود؛ برای این‌ها مشارکت اولویت اول نیست

حسین مرعشی با بیان اینکه رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان بسیار شدیدتر از هیات‌های اجرایی خواهد بود، گفت: اکنون برای این‌ها مشارکت اولویت اول نیست و تشکیل یک مجلس به قول آقایان انقلابی، مهمتر است.

ردصلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان بسیار شدیدتر از هیات‌های اجرایی خواهد بود؛ برای این‌ها مشارکت اولویت اول نیست
کد خبر: 640861
|
۱۴۰۲/۰۸/۲۳ ۲۱:۱۰:۰۰

حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران بر این باور است که ردصلاحیت ها توسط شورای نگهبان شدیدتر از هیات های اجرایی خواهد بود. 

به گزارش انتخاب، بخش هایی از گفت و گوی مرعشی را در ادامه می خوانید:

 

  • این کار تحت تاثیر برخی نهادها انجام شده است و نمی‌توان آن را مستقیما منتسب به دولت دانست. البته این طور نیست که دولت در این رد صلاحیت‌ها هیچ نقشی نداشته باشد، اما این را هم نمی‌توان گفت که مستقیما و صرفا خود دولت قصد داشته از این طریق مخالفین خود را کنار بزند. 
  • اکنون بیش از دو دهه است که انتخاب اعضای هیات‌های اجرایی از کنترل فرمانداری‌ها خارج شده و اعضای آن معتمدین مردم اند که عضویتشان باید به تایید شورای نگهبان برسد. 
  • رد صلاحیت‌های انجام‌شده، در امتداد تنگ‌نظری‌های گذشته است، این رویه به ضرر کشور است، نمی‌توان بر روی تمام تجربیات پیشین کشور و کسانی که در گذشته مسئولیتی داشته‌اند، خط کشید‌ و کشور را بدون حضور آنان و بهره‌گیری از این تجربیات اداره کرد. 
  • رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان بسیار شدیدتر از هیات‌های اجرایی خواهد بود، اکنون برای این‌ها مشارکت اولویت اول نیست و تشکیل یک مجلس به قول آقایان انقلابی، مهمتر است. 
  • در کل کشور اکثریت مطلق کسانی که از سمت حزب کارگزاران سازندگی داوطلب انتخابات مجلس شده بودند، رد صلاحیت شده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها