اعتراض به بیانیه وزارت کشور درباره اخراج اساتید از دانشگاه‌ها؛ دور نیست وزارت کشور به جای سایر وزارتخانه‌ها بیانیه دهد و میدان‌داری کند

جمیله کدیور به بیانیه وزارت کشور درباره اخراج اساتید از دانشگاه‌ها اعتراض کرد.

اعتراض به بیانیه وزارت کشور درباره اخراج اساتید از دانشگاه‌ها؛ دور نیست وزارت کشور به جای سایر وزارتخانه‌ها بیانیه دهد و میدان‌داری کند
کد خبر: 630324
|
۱۴۰۲/۰۶/۱۱ ۲۰:۲۰:۰۰

جمیله کدیور در یادداشتی برای روزنامه اطلاعات بیانیه وزارت کشور درباره اخراج اساتید در قامت سخنگوی وزارت علوم و سکوت وزارت علوم و شخص وزیر را تعجب برانگیز دانسته است.

به گزارش اطلاعات، جمیله کدیور با اشاره به بیانیه وزارت کشور نوشت: از آنجا که بیانیه ۶ شهریور این مرکز ، ذیل هیچ یک از وظایف یاد شده قرار نمی‌گیرد، شایسته است وزارت کشور در رابطه با این بیانیه و نسبت موضوعات یادشده در آن با وظایف وزارت کشور به افکار عمومی توضیح دهد. با سکوت نهادهای مرتبط در مقابل چنین اقداماتی، هیچ دور نیست که مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور در آینده به‌جای سایر وزارتخانه‌های غیرمرتبط با حوزه فعالیت خود همچون حوزه‌های فرهنگ و اقتصاد و ... نیز بیانیه دهد و میانداری کند.

او افزود: با توجه به گستردگی انتشار خبر جذب ۱۵۰۰۰ هیأت علمی تا پایان دولت سیزدهم توسط رسانه‌ها و محافل دانشگاهی و چهره‌های سیاسی، جای آن دارد که وزرای کشور، علوم و بهداشت صراحتا ًدر مورد صحت و سقم این نامه اظهار نظر کنند. دانستن، حق مردم است؛ به‌ویژه در رابطه با موضوعی به این مهمی که به نحوی با آینده فرزندان این سرزمین ارتباط مستقیم دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها