احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون امورداخلی:

لایحه دولت درباره تجمات هنوز رسما به مجلس نیامده؛ اختلاف نظرمان با دولت بر سر مساله مجوزها یک اختلاف بارز و برجسته است

یک نماینده مجلس گفت: به صورت غیررسمی لایحه‌ تجمعات که دولت در مورد تدوین و نهایی شدن آن صحبت می‌کرد را دریافت کردیم و جا دارد که تاکید کنم هنوز لایحه مورد ادعایی دولت به صورت رسمی به دست ما نرسیده است.

لایحه دولت درباره تجمات هنوز رسما به مجلس نیامده؛ اختلاف نظرمان با دولت بر سر مساله مجوزها یک اختلاف بارز و برجسته است
کد خبر: 629403
|
۱۴۰۲/۰۶/۰۵ ۱۱:۲۵:۰۰

احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها درخصوص «آخرین وضعیت رسیدگی به طرح ساماندهی تجمعات در این کمیسیون و لایحه‌ای که دولت اعلام کرده بود در این زمینه ارائه خواهد داد»، گفت: دولت شاید از ۴-۵ ماه قبل که جمع‌بندی نتیجه فعالیت کارگروه در حال نهایی شدن بود اعلام کرد که دارد یک لایحه‌ای را آماده می‌کند. ما نتیجه کارگروه را در چند دانشگاه هم عرضه کردیم و یک مباحثه‌ای در مورد آن صورت گرفت و همچنین تطبیقی هم با قوانین مشابه در کشورهای دیگر صورت گرفت و در نهایت این طرح به صحن کمیسیون آمد.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت وگوی علیرضابیگی را در ادامه می خوانید:

 

  • در همین مابین به صورت غیررسمی لایحه‌ای که دولت در مورد تدوین و نهایی شدن آن صحبت می‌کرد را دریافت کردیم و جا دارد که تاکید کنم هنوز لایحه مورد ادعایی دولت به صورت رسمی به دست ما نرسیده است.
  • خب در دو هفته‌ گذشته کار تطبیق این لایحه که به صورت غیررسمی دریافت کرده بودیم با نتیجه بررسی‌های کارگروه انجام شد، نمایندگان دولت که کارشناسان دولت از دفتر حقوقی بودند هم در جلسه کمیسیون حضور پیدا کردند و این تطبیق به صورت مختصر صورت پذیرفت.
  • عمده اختلافی که در این میان وجود داشت، روی موضوع ضرورت مجوز برای برگزاری پاره‌ای از گردهمایی‌ها و تجمعات بود که دولت بر آن پافشاری می‌کرد در حالیکه این امر در تعارض با اصل ۲۷ قانون اساسی است.
  • در جلسه‌ای که در این رابطه برگزار شد، نمایندگان دولت مطالب خود را اراده کردند، لایحه‌ای که دولت تهیه کرده در واقع با الگوگیری از آن چیزی است که در کمیسیون نهایی شده ولی اختلاف نظر بر سر مساله مجوزها یک اختلاف بارز و برجسته است.
  • در نهایت کمیسیون موضوع را مجدداً به کارگروه ارجاع داد و بنا شد کارگروه طی یک ماه آینده نتیجه بررسی خود را به صحن کمیسیون ارائه دهد و بقیه رسیدگی به نتیجه بررسی‌های کارگروه ملاک ادامه رسیدگی به طرح تجمعات خواهد بود.
  • ناشناس ارسالی در
    یکشنبه ۵ شهریور ۱۴۰۲

    چرا اینو 85 بررسی نمیکنید

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها