سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امورخارجه روسیه:

همکاری‌های نظامی‌مان با ایران ادامه خواهد داشت؛ تسلیم فشارها نمی‌شویم

معاون وزیر امورخارجه روسیه تاکید کرد، همکاری‌های نظامی تهران و مسکو ادامه خواهد داشت و تسلیم هیچ فشاری نخواهد شد.

همکاری‌های نظامی‌مان با ایران ادامه خواهد داشت؛ تسلیم فشارها نمی‌شویم
کد خبر: 629200
|
۱۴۰۲/۰۶/۰۴ ۱۰:۰۰:۰۰

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امورخارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری ریا نووستی به برخی گزارش‌های ادعایی رسانه‌ها مبنی بر این که واشنگتن با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس خود درباره استفاده روسیه از پهپادهای ساخت ایران علیه اوکراین از تهران خواسته است تا فروش این هواپیماهای بدون سرنشین به مسکو را متوقف کند، واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا و بنابر گزارش رویترز، سرگئی ریابکوف در پاسخ به سوالی درباره این گزارشات تاکید کرد همکاری نظامی ایران و روسیه تسلیم فشارهای ژئوپلیتیکی نخواهد شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هیچ تغییری در این زمینه وجود نخواهد داشت و همکاری با ایران ادامه دارد. ما کشورهایی مستقل هستیم و تسلیم دیکته‌های آمریکا نمی‌شویم.

روزنامه فایننشال تایمز به تازگی با تکرار ادعای اوکراین و متحدان غربی آن مبنی بر حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ اوکراین از طریق عرضه پهپادهای جنگی به آن، ادعایی که قویاً از سوی تهران و مسکو رد شده است، مدعی شد که آمریکا به عنوان بخشی از یک تفاهم گسترده‌تر و غیر مکتوب با ایران در جهت تنش‌زدایی، در حال اصرار به ایران است که فروش پهپادها و قطعات آن به روسیه را متوقف کند.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها