جلال محمودزاده نماینده مجلس:

امیرعبداللهیان از نظر سطح دیپلماسی، پایین‌ترین وزیر خارجه در تاریخ جمهوری اسلامی است

یک نماینده مجلس معتقد است امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه‌مان، در پایین‌ترین سطح وزرای خارجه در تاریخ جمهوری اسلامی است.

امیرعبداللهیان از نظر سطح دیپلماسی، پایین‌ترین وزیر خارجه در تاریخ جمهوری اسلامی است
کد خبر: 628883
|
۱۴۰۲/۰۶/۰۱ ۱۶:۴۰:۳۹

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس یازدهم درباره هفت میلیارد دلار پول آزاد شده ایران از کره جنوبی گفت‌وگو کرد.

به گزارش رویداد24، مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی جلال محمودزاده را می‌خوانید:

  • متاسفانه تندرو‌هایی که در اوایل دولت فعلی و تندرو‌هایی که در گذشته در خصوص حمله و تصرف به سفارتخانه‌های انگلیس و عربستان دیده بودیم، باعث شده لطمات زیادی به کشور وارد شود.
  •  آزاد شدن هفت میلیارد دلار پول مملکت و انتقال آن به کشور ثالث و گرفتن خسارت از ایران و اینکه دولت نمی‌داند و نمی‌تواند تشخیص دهد که در کشور چه نیازی وجود دارد که برای آن هزینه کند، نشانی از عزت و دیپلماسی عزتمندانه ندارد. 
  • پول آزاد شده ایران به صورت نقد به دست ما نمی‌رسد و برای خرید غذا و دارو است. یعنی باید این‌ها را با مبالغ بالا از کشور‌های دیگر بخریم تا از حساب بانک‌های قطری به حساب کشور‌ها، پولش واریز شود. کجای این روند عزتمندانه است؟ 
  • ما دیپلماسی بسیار ضعیفی را از دولت آقای رئیسی دیده‌ایم، علی‌الخصوص از آقای امیرعبداللهیان که واقعاً از نظر سطح دیپلماسی، پایین‌ترین وزیر امور خارجه در تاریخ جمهوری اسلامی است.
  • این تندروی‌ها در داخل و عواقب آن، دودش به چشم ۸۵ میلیون ایرانی رفته و خسارتش از جیب مردم پرداخت شده است. این روند، تنها به تعداد معدودی از مسئولان ضربه نزده است و هرچند دولت هم از این بابت لطماتی دیده است، اما این مردم هستند که در نهایت به طور خاص متضرر می‌شوند.
  • وقتی تندروی صورت می‌گیرد و در عالم سیاست بین‌الملل، چالش‌هایی گریبانمان را می‌گیرد، با مولفه‌هایی مثل تورم، بالا رفتن قیمت ارز و عدم‌اشتغال روبرو می‌شویم و متاسفانه این مردم هستند که باید بار سنگین این بی‌تدبیری‌ها را تحمل کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها