محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس:

بچه حزب‌اللهی‌ها می‌گفتند قالیباف با حجاب مخالف است/ مشکلات چیزی از ارزش نظام کم نمی‌کند

رئیس مجلس گفت: بچه حزب اللهی‌ها گفتند قالیباف با حجاب مخالف است و دوفوریت لایحه را به یک فوریت تبدیل کرد. در صورتی که تبدیل دو فوریت به یک فوریت برای بررسی دقیق‌تر و کارشناسی‌تر این لایحه بود.

بچه حزب‌اللهی‌ها می‌گفتند قالیباف با حجاب مخالف است/ مشکلات چیزی از ارزش نظام کم نمی‌کند
کد خبر: 628182
|
۱۴۰۲/۰۵/۲۸ ۰۹:۳۸:۳۷

محمدباقر قالیباف یکی از سخنرانان چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران بود.

به گزارش ایسنا، بخش‌های مهم سخنرانی او را در ادامه می‌خوانید:

 

 • این عظمت جبهه مقاومت است که امروز آمریکا با همه قدرتی که دارد، در منطقه به ذلت دچار شده و فرمانده سپاه پاسداران با قدرت می‌گوید آمریکا را از منطقه خارج می‌کنیم و این وعده و سنت الهی است و با این فرهنگ رو به جلو را نگاه می‌کنیم.
 • متأسفانه بعضی اوقات مشکلات جاری و روزمره ما را به جایی می‌رساند که از عظمت انقلاب و جمهوری اسلامی و افتخارات بزرگ غافل می‌شویم و یادمان می‌رود و در روحیه ما اثر می‌گذارد. این مشکلات چیزی نیست که به آنها توجه نکنیم بلکه باید آن را حل کنیم اما هیچ چیز از ارزش نظام و انقلاب اسلامی کم نمی‌کند.
 •  اعتقاد دارم در گام دوم باید بر مشکلاتی که بعضی اوقات ما را از عظمت انقلاب اسلامی غافل می‌کند متمرکز شویم تا آن را حل کنیم.
 •  که در حوزه‌های اقتصادی ناکارآمدی داریم، در آسیب‌های اجتماعی و مسائل فرهنگی چالش‌هایی داریم و در پیاده‌سازی عدالت نیز چالش‌هایی داریم.
 •  در برنامه ۲۰ ساله قصد داشتیم در بین کشورهای منطقه رتبه اول را داشته باشیم، اما در حال حاضر در مقایسه با برخی از آنها عقب ماندگی پیدا کرده‌ایم، حتی در حوزه فناوری که با فاصله زیاد از آنها جلو بودیم، در حال حاضر برخی کشورهای منطقه تنه به تنه ما حرکت کرده و پیش می‌روند و این از چالش‌های ما است.
 •  در نوروز سال جاری مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در حرم امام رضا (ع) متمرکز بر بحث تحول شدند، معلوم است که بحث تحول انکارناپذیر است و باید به آن توجه کنیم. اگر قصد داریم این تحول را دنبال کنیم، باید نوسازی نظام مدیریتی در همه عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، دفاعی و امنیتی و در حوزه مسائل محیط زیستی و فناوری را داشته باشیم.
 • باید نظام مدیریتی را در همه ابعاد نوسازی و نوعی دیگر به آن نگاه کنیم.
 • بچه حزب اللهی‌های بیرون همگی گفتند قالیباف با حجاب مخالف است و دوفوریت لایحه را به یک فوریت تبدیل کرد. در صورتی که تبدیل دو فوریت به یک فوریت برای بررسی دقیق‌تر و کارشناسی‌تر این لایحه بود و من می‌دانستم که باید این روند را دنبال کنیم.
 •  باور من و دلسوزان انقلاب این است که سپاه باید پیشگام تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و سپاه باید میدان دار این عرصه باشد تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم. این باید برای همه مردم باشد؛ همه مردم یعنی، چه آنهایی که مخالف ما هستند و چه آنهایی که منتقد ما هستند، زیرا همه زیر سایه جمهوری اسلامی هستند.
 • همه باید توجه کنیم که از هر گونه تنش اجتماعی، اختلاف و دوقطبی‌سازی و هرگونه دامن زدن به اختلافات که ما را از مسیر اصلی خود منحرف کند، باید پرهیز کنیم و بدانیم که هرگونه تنازعی به ضرر انقلاب است.
 • باید تلاش کنیم چنین اتفاقی رخ ندهد و در کارهایی که انجام می دهیم، باید این اصل را رعایت کنیم تا یکپارچگی و وحدت کلمه از بین نرود، این وحدت کلمه و توحید است که انقلاب را به پیروزی رساند. اگر وحدت را از دست بدهیم، سختی‌ها و مشکلات بیشتر می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها