مهدی عرب صادق فعال سیاسی:

اگر ما امروز شعار دهیم مردم با لبخندی تلخ از کنار آن عبور می‌کنند

یک فعال سیاسی گفت: امروز مردم قدرت تشخیص بالایی دارند، اگر ما امروز شعار دهیم با لبخندی تلخ از کنار آن عبور می کنند. در واقع در لبخند مردم هزاران حرف مستتر است.

اگر ما امروز شعار دهیم مردم با لبخندی تلخ از کنار آن عبور می‌کنند
کد خبر: 627198
|
۱۴۰۲/۰۵/۲۱ ۱۴:۰۵:۰۰

پیش ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس در حال انجام است و قریب به 30 هزار نفر تاکنون پروسه پیش ثبت نام را تکمیل کردند. حال سئوال این است که در انتخابات پیش رو مردم به چه گروه و جریانی بیشتر اقبال می کنند؟

مهدی عرب صادق فعال سیاسی درباره گفتمان مورد اقبال در رقابت سیاسی پیش رو گفت: یک گفتمان ارزشگرای مردم محور که بر مبنای عقلانیت اصیل انقلابی عمل می کند برای انتخابات پیش رو لازم داریم.

 

به گزارش نامه نیوز بخش هایی از گفت و گوی عرب صادق را در ادامه می خوانید:

  • امروز دلیل آنکه ارتباط احزاب با بدنه جامعه قطع است، آن است که احزاب اساسا بر مبنای ارتباط با مردم شکل نگرفتند. جز یک یا دو حزب، حزب دیگری در کشور نداریم. احزاب غالبا تشریفاتی، فرمایشی و کاغذی هستند چون اکثریت قریب به اتفاق آنها توانایی ساماندهی 300 نفر را برای برگزاری کنگره ندارند.
  • اگر حزبی از بطن جامعه شکل گرفته باشد می تواند حرف مردم را بشنود، آن حرف را به زبان حاکمیت و زبان قانون دربیاورد، برای پاسخگویی به آن راهکار ارائه دهند و در نهایت از مجموع این خرده راهکارها به گفتمان برسند.
  • معتقدم کسانی که قبلا به مردم توصیه داشتند، مردم به توصیه آنها اعتماد کردند و براساس این اعتماد رأی دادند امروز باید کارنامه عملکرد آنها را پیش روی خودمان بگذاریم و ارزیابی کنیم.
  • امروز مردم قدرت تشخیص بالایی دارند، اگر ما امروز شعار دهیم با لبخندی تلخ از کنار آن عبور می کنند. در واقع در لبخند مردم هزاران حرف مستتر است.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها