ادعای پمپئو:

توافق بایدن با تهران غم‌انگیز و خطرناک است؛ پول‌های آزادشده احتمالاً برای برنامه غنی‌سازی اورانیوم آنها صرف می‌شود

وزیر امورخارجه پیشین آمریکا با انتقاد شدید از رئیس جمهور کشورش برای آزادسازی شش میلیارد دلار از وجوه مسدود شده ایران، توافق تهران و واشنگتن را غم‌انگیز و وحشتناک توصیف کرد.

توافق بایدن با تهران غم‌انگیز و خطرناک است؛ پول‌های آزادشده احتمالاً برای برنامه غنی‌سازی اورانیوم آنها صرف می‌شود
کد خبر: 627179
|
۱۴۰۲/۰۵/۲۱ ۱۲:۳۰:۰۰

مایک پمپئو، وزیر امورخارجه پیشین آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه جروزالم پست از جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور به دلیل حصول توافقی میان تهران و واشنگتن برای آزادسازی پول بلوکه شده ایران در ازای آزادی جاسوسان آمریکایی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، وی مدعی شد که این توافق به‌طور ناخواسته انگیزه برای گروگان‌گیری را بیشتر می‌کند و به‌طور بالقوه فعالیت‌های تروریستی را افزایش می‌دهد.

پمپئو این اقدام را «غم انگیز و خطرناک» خواند و مدعی شد: این شش میلیارد دلار است که اکنون در اختیار رئیسی [رئیس جمهور ایران] قرار دارد و خطر بیشتری برای همه خواهد داشت.

این مقام پیشین آمریکایی همچنین درباره برخی گزارش‌ها درخصوص نحوه دسترسی ایران به این پول و چگونگی صرف آن گفت: من از این روایت مطلعم که پول ایران توسط یک کشور ثالث اداره می‌شود و فقط برای اهداف بشردوستانه صرف خواهد شد، اما همه ما قبلاً این شوخی بد را دیده‌ایم.

وی افزود: اگر کسی موافقت کرد که هزینه غذای خانواده شما را پرداخت کند، شما پول خواهید داشت که برای چیز دیگری خرج کنید.

پمپئو با تاکید بر اینکه «ایرانی‌ها اکنون شش میلیارد دلار برای خرج کردن برای چیز دیگری خواهند داشت» مدعی شد که این پول احتمالاً برای برنامه غنی‌سازی اورانیوم آنها، برای دستیابی به سلاح هسته‌ای، ایجاد وحشت در شهروندانش یا انجام حملات تروریستی در سراسر جهان خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها