رییس سازمان پدافند غیرعامل:

ایران در سال گذشته بزرگترین آوردگاه جنگ سایبری دنیا بود

رییس سازمان پدافندغیرعامل گفت: ایران در سال گذشته بزرگترین آوردگاه جنگ سایبری در دنیا بود و مدلهای مختلفی از جنگ سایبری در قالب جنگ ترکیبی علیه ما اتفاق افتاد.

ایران در سال گذشته بزرگترین آوردگاه جنگ سایبری دنیا بود
کد خبر: 622349
|
۱۴۰۲/۰۴/۲۱ ۱۹:۱۰:۴۶

سردار غلامرضا جلالی روز چهارشنبه در حاشیه "همایش پدافند سایبری و اقدامات مَصون سازی از منظر راهبردی و فنی" در مشهد و در جمع خبرنگاران افزود: در مدت یاد شده با توجه به قابلیت فناوری‌های جدید در ترکیب آنها با یکدیگر شاهد جنگ ترکیبی با محوریت جنگ سایبری علیه کشورمان بودیم.

به گزارش ایرنا، وی گفت: این جنگ ترکیبی در حوزه رسانه، شبکه های اجتماعی و حمله به زیرساخت‌های مختلف کشور روی داد و در مجموع سال گذشته با تنوعی از تهدیدات رو به رو بودیم که البته ۱۵ درصد از آنها مبتنی بر هوش مصنوعی بود.

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: ۸۰ درصد حملات یاد شده مربوط به آسیبهایی کشف شده بود یعنی آسیبهایی که مشخص و شناخته شده و راهکار مقابله با آن نیز معلوم بوده است.

وی با اشاره به حملات به حوزه های شناخته شده اظهار کرد: برنامه ای تحت عنوان "امن سازی اضطراری" تهیه کرده ایم و استان خراسان رضوی را که سابقه حملات سایبری نیز داشته به همراه استان آذربایجان شرقی به عنوان نمونه اجرای این طرح انتخاب کرده و تمهیدات اولیه اجرای طرح را در این ۲ مکان انجام داده ایم.

جلالی افزود: تحولات فضای سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه پیدا کرده است و از طرفی در بخشی از تهدیدات علیه ما از قابلیت هوش مصنوعی بهره برده شده است.

همایش پدافند سایبری و اقدامات مَصون ساز از منظر راهبردی و فنی با حضور جمعی از کارشناسان و مدیران امنیت سایبری و امنیت شبکه اداره ها دستگاههای خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها