حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر:

مطالب آقای ظریف به ضرر منافع ملی و سیاست‌ خارجی کشور است

یک نماینده مجلس گفت: در شرایطی که بسیاری از کشورهای منطقه به دنبال برقراری ارتباط با ایران هستند، آقای ظریف مطالبی را مطرح می‌کند که به ضرر منافع ملی و سیاست‌ خارجی کشور است.

مطالب آقای ظریف به ضرر منافع ملی و سیاست‌ خارجی کشور است
کد خبر: 616642
|
۱۴۰۲/۰۳/۱۸ ۱۰:۱۰:۰۰

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف درباره نقش منفی عربستان در برجام و تکرار این اظهارات در زمان باز شدن سفارت ایران در ریاض، گفت: من تعجب می‌کنم که آقای ظریف خود را یک سیاست‌مدار می‌داند و در شرایط حساس موضع‌گیری‌هایی را دارد که به نفع منافع ملی نیست.

به گزارش فارس، بخش هایی از گفت و گوی دلیگانی را در ادامه می خوانید:

  • در شرایطی که به برکت رشادت‌های بزرگانی همچون شهید سلیمانی محور مقاومت در منطقه به توفیقات بزرگی دست یافته و بسیاری از کشورهای منطقه به دنبال برقراری ارتباط با ایران هستند، آقای ظریف مطالبی را مطرح می‌کند که به ضرر منافع ملی و سیاست‌ خارجی کشور است.
  • بنده هیچ شواهد و مستنداتی را مبنی بر نقض قانون راهبردی لغو تحریم‌ها از سوی دولت سیزدهم مشاهده نکرده‌ام.
  • علاوه بر این، لازم به ذکر است که آقای ظریف و دولت قبلی در جریان مذاکرات هسته‌ای، 6 بار خطوط قرمز نظام را نقض کردند و ما شاهد تعجیل آقای ظریف برای توافق با وجود زیر پا گذاشتن خطوط قرمز نظام در این حوزه بودیم.
  • با وجود این عجله در توافق در دولت قبل و زیر پا گذاشتن خطوط قرمز نظام، امروز می‌بینیم که آقای ظریف به اظهارنظر درباره عملکرد دولت جدید در مذاکرات می‌پردازد و مسائلی را مطرح می‌کند که منطبق با واقعیت نیست.
  • ناشناس ارسالی در
    یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

    ظریف فردی هزار چهره است که هم با اصلاحات خود را همفکر نشان میدهد و هم با طالبان اندیشان تندرو، اما تفکر وی به طالبانی ها نزدیکتر است و اسیب بیشتر به مردم میزند و تایید حکومت طالبان جنایتکار افغان موید این حقیقت تلخ است.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها