رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:

برای اولین بار در تاسیسات فردو و نطنز سیستم‌های نظارتی نصب کردیم/ پیشرفت‌هایی درخصوص تاسیسات هسته‌ای ایران حاصل شده

مدیر کل آژانس انرژی اتمی مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای اولین بار در تاسیسات هسته‌ای فردو و نطنز سیستم‌های نظارتی برای غنی‌سازی اورانیوم نصب کرد.

برای اولین بار در تاسیسات فردو و نطنز سیستم‌های نظارتی نصب کردیم/ پیشرفت‌هایی درخصوص تاسیسات هسته‌ای ایران حاصل شده
کد خبر: 616244
|
۱۴۰۲/۰۳/۱۵ ۱۵:۲۴:۲۱

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام این آژانس که اکنون در وین درحال برگزاری است تاکید کرد که ذخایر ایران از اورانیوم غنی‌سازی شده طی سه ماه به بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، وی گفت که اورانیوم ۶۰ درصد غنی سازی شده ایران بیش از ۱۰۰ کیلوگرم است.

وی هم‌چنین مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای اولین بار در تاسیسات هسته‌ای فردو و نطنز سیستم‌های نظارتی برای غنی‌سازی اورانیوم نصب کرد.

مدیرکل آژانس همچنین تاکید کرد که پیشرفت هایی درخصوص تاسیسات هسته ای ایران حاصل شده است اما این پیشرفت ها تنها بخشی از خواسته‌های ما را محقق می‌کند.

گروسی درخصوص ذرات اورانیوم یافت شده در مریوان گفت: ایران توضیحات امکان‌پذیری درخصوص وجود اورانیوم در یک مکان در مریوان ارائه داده است. تاکید دارم که مشکلات پادمانی باقی‌مانده از تعهد ایران به توافق پادمانی جامع با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشات می‌گیرد و برای تایید ماهیت تماما صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران توسط آژانس اتمی، این مشکلات باید رفع شوند.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها