محمد حسینی معاون پارلمانی رییس‌جمهور:

نمایندگان انگیزه اولیه برای استیضاح را ندارند

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت از تعامل با مجلس راضی است و آن را در سال ۱۴۰۲ دنبال می کنیم.

نمایندگان انگیزه اولیه برای استیضاح را ندارند
کد خبر: 604624
|
۱۴۰۲/۰۱/۱۱ ۱۲:۴۰:۵۱

سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رییس‌جمهور، گفت: به عنوان مثال زمانیکه نماینده‌ای کلی گویی کرده و مثلا بیان می‌کند که مدیران کم‌کارند، ما می‌گوییم به صورت مصداقی بیان کنید. ما از سویی تذکرات نمایندگان را بررسی کرده و اگر این تذکرها درست باشد، آن را پیگیری می کنیم تا امور اصلاح شود.

به گزارش ایسنا، او گفت: گاهی هم ممکن است نماینده اطلاعی نداشته باشد و ما به او گزارش می دهیم که در این حوزه که تذکر داده است، چه کارهایی انجام شده است. رویکرد ما همکاری با مجلس است و آمار نشان می دهد که تعامل بهتری با نمایندگان نسبت به دوره‌های گذشته داشته‌ایم. ما همین رویکرد را در سال ۱۴۰۲ با مجلس دنبال می‌کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه دولت از نوع تعامل با مجلس راضی است، گفت: در این مدت هیچ موردی بین دولت و مجلس نداشته‌ایم که مساله‌ای ایجاد کند. دو مورد استیضاح داشتیم که یک مورد درباره وزیر صمت بود که نظر نمایندگان ادامه کار فاطمی امین بود و یک استیضاح هم در کمیسیون لغو شد. الان هم چند استیضاح مطرح است، ولی مراحل قانونی هیچ‌کدام از آنها در مجلس طی نشده است. ما با نمایندگانی که این استیضاح‌ها را مطرح کرده‌اند وارد گفت وگو شده‌ایم و آنها دیگر انگیزه اولیه برای استیضاح را ندارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها