غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مجلس:

کم‌کاری مسئولان منجر به ورود رهبری به مسئله مسمومیت‌ها شد

اینکه تا الان نمی‌دانیم عامل مسمومیت‌های گسترده کیست علامت سوال بزرگی است

نماینده مجلس درباره بحث حوادث اخیر در مدارس دخترانه گفت: معتقدم که دستگاههای متولی کم کاری و کوتاهی کردند و کار به جایی رسید که رهبری هم به موضوع ورود کردند و گفتند مسئولان باید با جدیت موضوع را پیگیری کنند و اگر عمدی باشد به اشد مجازات برسند.

کم‌کاری مسئولان منجر به ورود رهبری به مسئله مسمومیت‌ها شد
کد خبر: 601163
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۷ ۰۹:۵۷:۳۴

غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مجلس درباره بحث حوادث اخیر در مدارس دخترانه گفت: معتقدم که دستگاههای متولی کم کاری و کوتاهی کردند و کار به جایی رسید که رهبری هم به موضوع ورود کردند و گفتند مسئولان باید با جدیت موضوع را پیگیری کنند و اگر عمدی باشد به اشد مجازات برسند.

به گزارش عصر ایران، بخش هایی از گفت و گوی نوری قزلجه را در ادامه  می خوانید:

  • درمورد سخنان رهبری درباره مسمومیت دانش آموزان؛ این نشان از اهمیت موضوع دارد. آنهایی که می گویند موضوع را بزرگ نکنید و به آن نپردازید باید بدانند تذکرات رهبری نشان داد موضوع بسیار مهم است و مسئولان باید جدی تر و محکم تر با این موضوع برخورد می کردند ولی آنها کوتاهی کردند و این کوتاهی برای کسی پذیرفته شده نیست.
  • اینکه در کشور ما چنین اتفاقی با این وسعت بیفتد ولی هنوز ندانیم ریشه و منشا چیست این خیلی علامت سوال بزرگی است و امیدواریم و سریع جمع شود و موضوع ریشه های خطرناکی نداشته باشد.
  • ما نگران رفتارهای افراطی و متحجرانه هستیم چون در مدارس دخترانه این اتفاقات افتاده؛ معلوم است که تحصیل دختران را هدف قرار داده اند. اگر در اماکن دیگر، این اتفاقات می افتاد احتمالات چیز دیگری بود اما الان معلوم است که تحصیل دختران هدف است و باید ریشه این فکر در جامعه خشکانده شود.
  • معلوم است کسی که فکر متحجرانه و بسته ای دارد و روش های افراطی گرایی دارد دست به چنین اقدامی می زند. معمولا جریان های تندرو و افراطی خیلی زود در دام توطئه های مخالفین و دشمنان می افتند و کارهای را انجام می دهند که به نفع بدخواهان و دشمنان است و سنخ کار افراطی همین است.
  • من این را نفی نمی کنم ولی هر چه هست آنها عاملان و مزدوران کج فهم داخلی دارند که این کارها را انجام می دهند. دشمنان، دشمنی دارند و دشمنی آنها عجیب نیست ولی اینکه مزدوران داخلی آنها دست به چنین اقدامی می زنند جای تاسف دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها