کد خبر: 598280
|
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۱۶:۴۰:۰۸
| |

مهدی مطهرنیا کارشناس امور بین‌الملل مطرح کرد

کنفرانس مونیخ یک پیام روشن دارد

کنفرانس مونیخ همچنان مشروعیت دارد

یکی از کارشناسان امور بین‌الملل معتقد است عدم دعوت مسوولان جمهوری اسلامی ایران یک پیام آشکار دارد. ایران همواره آنچه را که رخ می‌دهد بر اساس مفهوم توطئه های دشمن معنا می‌کند.

کنفرانس مونیخ یک پیام روشن دارد
کد خبر: 598280
|
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۱۶:۴۰:۰۸

مهدی مطهرنیا درباره برگزاری کنفرانس مونیخ بدون مقامات جمهوری اسلامی و حضور اپوزیسون گفتگویی کرده‌است که نکات مهم آن را در ادامه می‌خوانید:

  • به گزارش خبرآنلاین،  کنفرانس امنیتی مونیخ مجمع جهانی غیر دولتی است و بر اساس این معنا هیچ دولتی در جهان در برابر آن مسئولیت حقوقی ندارد. بر این نکته باید توجه کنیم که از منظر ایجاد فضای برخورد با این کنفرانس در نظام فکری حاکم بر تهران این چالش عظیم وجود دارد. مهم ترین کنفرانس امنیتی در جهان به ویژه در عصر قدرتمند شدن کنشگران سیاسی فراملی است. به گونه ای که روسای دولت ها چه در جایگاه پادشاه و رییس جمهور یا نمایندگان پارلمان و افرادی مانند زاکربرگ و ایلان ماسک در آن شرکت می کنند.
  •  نمی توان با حمله و تجزیه و تحلیل های ناهمگون و بدون مبدا و مقطع و هدف تعریف شده علمی بر اساس معیارهای پذیرفته شده منطقه ای،‌ آنها را نادیده انگاشت. مردمان در زمانه کنونی با توجه به تبادل آزاد اطلاعات به نسبت گذشته زمینه هایی را پیدا می کنند که در باب آنچه گفته شده است بیاندیشند و بعد این اندیشه روی رفتار و عملکرد آنها تاثیر بگذارد.کنفرانس امنیتی مونیخ را نمی توان به دلیل اینکه کشورهای دیگر در ارتباط با ایران اثر می گذارند، غیر مشروع دانست. این وضعیت نیازمند یک نگاه مسئولانه به پیدارنده و پیدار است.
  • ایران همواره آنچه را که رخ می‌دهد بر اساس مفهوم توطئه های دشمن معنا می‌کند. دشمن و آنچه که دشمن انجام می دهد به دنبال نفع و رودررویی است. دشمن اگر اینکارها را نکند دشمن نیست. آنچه مهم است اینکه ما چگونه عمل کرده‌ایم که دشمن می‌تواند به راحتی آنچه را می خواهد به انجام برساند. میزان موفقیت دشمن در هر هدفی بیش از آنکه به قدرت دشمن برگردد به ضعف کسانی که دشمن علیه شان عمل می کند باز می‌گردد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها