اتحادیه اروپا هم سپاه را در فهرست تروریستی قرار می‌دهد؟

روز دوشنبه چهارمین بسته تحریم‌ها را علیه ایران اعمال خواهیم کرد و معتقدیم که باید کار را بر روی بسته پنجم آغاز کنیم تا سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهیم.

اتحادیه اروپا هم سپاه را در فهرست تروریستی قرار می‌دهد؟
کد خبر: 592338
|
۱۴۰۱/۱۰/۳۰ ۰۸:۲۰:۰۰

یک رسانه انگلیسی به نقل از دو منبع اروپایی گفته اتحادیه اروپا روز دوشنبه نام ۳۷ فرد را به فهرست تحریم‌های خود علیه ایران اضافه خواهد کرد. 

به گزارش فارس، یکی از دیپلمات‌های اتحادیه اروپا به خبرگزاری رویترز گفت: «ما روز دوشنبه چهارمین بسته تحریم‌ها را علیه ایران اعمال خواهیم کرد و معتقدیم که باید کار را بر روی بسته پنجم آغاز کنیم تا سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهیم.»

هر دو منبع گفته‌اند که این ۳۷ نفر بعد از جلسه روز دوشنبه وزیران خارجه اتحادیه اروپا، به بهانه «نقض حقوق بشر» در فهرست تحریم‌ها قرار خواهند گرفت. این تحریم‌ها به معنای آن خواهند بود که اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حق ورود به اتحادیه اروپا را نخواهند داشت و اموال احتمالی‌شان در اروپا بلوکه خواهد شد. 

این دیپلمات اتحادیه اروپا گفته که فعلاً سازمان سپاه پاسداران تحریم نخواهد شد.وی گفت: «اگر قرار است این کار انجام شود باید مبنای حقوقی صحیحی داشته باشد و این چیزی است که در حال بحث است. اما برای دوشنبه آماده نخواهد شد.»

رئیس کمیسیون اروپا چند روز پیش در پیامی از قرار گرفتن نام سپاه در فهرست سازمان‌های موسوم به «تروریستی» اتحادیه اروپا حمایت کرد. 

نمایندگان پارلمان اروپا امروز پنجشنبه قطعنامه‌ای را علیه ایران به تصویب رساندند. یکی از مفاد این قطعنامه بندی است که خواستار قرار گرفتن نام سپاه در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی اتحادیه اروپا است. مصوبات پارلمان اروپا الزام‌آور نیستند و تنها در حکم پیشنهاد به شورای اروپا به شمار می‌روند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها