اقشار مذهبی هم نمی‌خواهند با مردم برخورد شود/ شورای نگهبان مردم را بدبخت کرده

من بر این باورم هر آنچه بر سر مردم آمده ناشی از عملکرد شورای نگهبان است.

اقشار مذهبی هم نمی‌خواهند با مردم برخورد شود/ شورای نگهبان مردم را بدبخت کرده
کد خبر: 591263
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۳ ۰۶:۴۵:۰۰

فضل‌الله صلواتی، فعال ملی‌-مذهبی گفت: اعتراضات گذشته اصفهان به‌خاطر دخالت نهادهای امنیتی بود و برخوردهای امنیتی با شخصیت‎هایی مثل آیت‌الله منتظری و دیگران انجام می‌شد.

به گزارش هم‌میهن وی ادمه داد: مرحوم حسن آیت مشکلات سال۱۳۳۲ و مسائل مربوط به دکتر مصدق را به میان کشیده و آن را به حزب جمهوری اسلامی می‌کشاند و از همان اول مردم را به دو دسته تبدیل کرد و تشکل‌هایی مثل نهضت آزادی که انقلابی بودند را کنار گذاشتند.

بد بودن این مدیران را می‌توان نتیجه نظارت استصوابی، و بد عمل کردن برخی افراد سیستم عنوان کرد و نتیجه کار این مدیران ضعیف باعث شد افرادی دین‌ستیز و دین‌گریز شوند و فکر کنند اشکال از دین است. همان چیزی که در اعتراضات اخیر نمونه‌هایی از آن را شاهد بودیم.

در اصفهان همیشه اعتراضات از ناحیه افراد مذهبی بود؛ اما این‌بار اعتراضات و آشوب‌ها از طرف افراد غیر‌مذهبی اتفاق افتاده است و البته مسئله قابل‌تامل این است که مذهبی‌ها هم نسبت به این اعتراضات ساکت هستند، شاید به‌جز مسئله حجاب، که مسئله‌ای مذهبی است، در سایر موارد مردم مذهبی هم اعتراض دارند.

جوانان ناراحت هستند که نمی‌توانند ازدواج کنند و صاحب خانه شوند. اگر یک مذهبی بخواهد ازدواج کند، نمی‌داند از کجا به‌دست بیاورد. من بر این باورم هر آنچه بر سر مردم آمده ناشی از عملکرد شورای نگهبان است.

من که سلامتی و جوانی‌ام را در راه انقلاب گذاشتم، هیچ‌وقت دلم نمی‌خواست که امروز مردم به انقلاب اهانت کنند، یا جوانان‌مان معترض به اوضاع در خیابان باشند و به زندان‌های طولانی‌مدت محکوم شوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها