روزنامه کیهان مدعی شد؛ توصیه‌ برای صرفه‌جویی در مصرف گاز به معنای زمستان سخت ایران نیست

روزنامه کیهان نوشت: توصیه‌های همیشگی و همه ساله برای صرفه‌جویی در مصرف گاز در زمستان در ایران کجا، «زمستان سخت» اروپا با تبعات هولناکی که در بالا به گوشه‌ای از آنها اشاره شد کجا؟!

روزنامه کیهان مدعی شد؛ توصیه‌ برای صرفه‌جویی در مصرف گاز به معنای زمستان سخت ایران نیست
کد خبر: 591173
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۲ ۲۲:۲۰:۰۰

روزنامه کیهان در ماه‌های گذشته مرتبا گزارش‌هایی درباره «زمستان سرد اروپا» داشت و از بحران گاز در این کشورها می‌نوشت، امروز از اینکه رسانه‌های داخلی درباره «زمستان سخت» ایران می‌نویسند گلایه کرد و نوشت توصیه‌ برای صرفه‌جویی در مصرف گاز به معنای زمستان سخت ایران نیست!

به گزارش کیهان، فقط خدا می‌داند، چقدر از کاهش دمای کشور خوشحالند و فقط او می‌داند چقدر انتظار این را می‌کشند که مقام مسئولی در تریبون‌های رسمی بگوید، مثلا گاز فلان منطقه به خاطر سرمای زیاد دچار اُفت فشار شده یا در فلان روستا مردم دیگر گاز ندارند. چرا؟ فقط برای این که بگویند، چرا وقتی فلان مقام بلند پایه و رسمی اروپایی می‌گفت، اروپا زمستان سختی پیش رو دارد، اخبار آن در رسانه‌های کشور و صدا و سیما بازنشر می‌شد! اشتباه نکنید. تعصب، یکدندگی و لج بازی دلیل این رفتار جماعت غربگرای ما نیست. این رفتار عجیب ریشه‌های عمیق تری دارد.

این روزنامه در ادامه با طرح این سوال که «این چه حالتی است و درکجای دنیا برای یخ زدن کشورشان، لحظه شماری می‌کنند؟» نوشت: یکی از پاسخ‌های اصلی این سول به «برجام» و «مذاکره» با آن سه چهار کشور اروپایی و آمریکا ارتباط دارد. بله درست شنیدید؛ برجام و مذاکرات. برجام همه چیز غربگرایان است. فلذا، هر اقدامی را که بتواند به این توافق مُرده، حتی یک خَش وارد کند، بر نمی‌تابند. همین امروز رجوع کنید به صفحات اول روزنامه‌ها و سایت‌هایشان. مملو از اخبار، تصاویر و تحلیل‌هایی است راجع به «زمستان سخت در ایران» تا، «زمستان واقعا سختِ اروپا» در اذهان محو شود این در حالی است که در کشورمان نه کارمندانمان وادار شده‌اند، پتوپیچ پشت میزهایشان بنشینند و نه وادار شده‌اند، 40 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند. توصیه‌های همیشگی و همه ساله برای صرفه‌جویی در مصرف گاز در زمستان در ایران کجا، «زمستان سخت» اروپا با تبعات هولناکی که در بالا به گوشه‌ای از آنها اشاره شد کجا؟!

 

  • ناشناس ارسالی در
    یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱

    این روزها جناب کیهان خیلی با هیجان از فلاکت هائی که اروپایی ها برای مقابله با سرما تجربه می کنند می نویسه و مقایسه می کنه با کشور عزیزمون که به لطف درایت مسئولین چنین مشکلاتی رو ندارند. ممنون جناب کیهان فقط خواهشا اینم اضافه کنید که دولت ما با شهامت و بدون اینکه ککش هم بگزه، کل ادارات و صنایع رو تعطیل می کنه که مردم ما هم یه وقت مجبور نشند پشکل گوسفند بسوزونند در حالی که دول اروپایی بزدل و بدبخت حتی اختیار اینو رو هم ندارند!!!!!!!!!!!

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها