کنایه احمد مسجدجامعی به مسئولان درباره مهاجرت ایرانیان از کشور؛

چه کسی حق دارد یک ایرانی را به راندن از کشور تهدید کند؟

احمد مسجد جامعی نوشت: حرمت همین‌هایی را که هستند نگه دارید، بقیه هم بازخواهند گشت.

چه کسی حق دارد یک ایرانی را به راندن از کشور تهدید کند؟
کد خبر: 590871
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۵:۴۰:۳۹

احمد مسجدجامعی در یادداشتی با عنوان «دستورالعمل رفتن ایرانیان از ایران» خطاب به مسئولان به کنایه نوشت: حرمت همین‌هایی را که هستند نگه دارید، بقیه هم بازخواهند گشت.

به گزارش اطلاعات، احمد مسجدجامعی با طرح این سوال که «چه کسی حق دارد یک ایرانی را به راندن از کشور تهدید کند؟» نووشت: چندی پیش کسی در رسانۀ سراسری آشکارا گفت هر که شیوۀ ما را نمی‌پسندد جمع کند و از ایران برود. پیش‌ترها هم مشابه آن را شماری از اهل سیاست آن روزگار گفته بودند. اینک بار دیگر شاهد دستورالعمل جدید رفتن ایرانیان از ایران هستیم، آنهم برای کسی که قد بلندی داشت و توپ به سرش می‌خورد و وارد دروازۀ حریف می‌شد و پس از آن لابد به‌صورت اتفاقی پرچم ایران به اهتزاز درمی‌آمد و به شکلی تصادفی سرود ملی ایران نواخته می‌شد و دل ایرانیان از شور و شعف پر می‌زد و به خیابان می‌آمدند و به هم تبریک می‌گفتند. 

او افزوده است: باری اینکه کسی در پوشش کارشناس که البته خود پای این مرز و بوم ایستاده در شرایطی چنین سخن بگوید جای تعجب نیست. اما اینکه رسانۀ سراسری آن سخنان را پخش کند و به قهرمان ملی توهین شود جای تأمل دارد. یادداشت را با کلام امام به پایان می‌برم. وقتی گفتند ترتیبی بدهید تا ایرانیان مقیم خارج به وطن بازگردند، ایشان پاسخ داده بودند حرمت همین‌هایی را که هستند نگه دارید، بقیه هم بازخواهند گشت.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها