قالیباف، رئیس مجلس:

باید آنقدر هزینه‌های عادی‌سازی را بالا ببریم، که کسی جرات این کار را نداشته باشد

رئیس مجلس گفت: ترسیم مرزهای دریایی بین رژیم‌اسرائیل و لبنان، عظمت انقلاب و نظام اسلامی و جبهه مقاومت است. آنقدر باید هزینه های عادی سازی را بالا ببریم که کسی جرات این کار را نداشته باشد.

باید آنقدر هزینه‌های عادی‌سازی را بالا ببریم، که کسی جرات این کار را نداشته باشد
کد خبر: 589985
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۴ ۱۰:۰۰:۰۰

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه، ۱۴ دی ماه) در اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی که به مناسبت سومین سالگرد شهادت این شهید بزرگ جهان اسلام با حضور مسئولان کشوری و لشگری، رهبران جبهه مقاومت در منطقه و فعالان حوزه جهان اسلام از کشورهای مختلف برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش فارس، اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی با عنوان «شهید سلیمانی قهرمان جهانی مقاومت» با هدف ترویج و حفظ ارزش های والای فرهنگ ایثار و مقاومت در برابر جبهه استکبار جهانی، واکاوی مولفه ها و ابعاد مختلف اندیشه‌های شهید و همچنین شناسایی ظرفیت های علمی مرتبط با موضوع، با مشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی داخل و خارج از کشور و با محوریت دبیرخانه دائمی مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شده است.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ ما معجزات بزرگ و زیادی را از جمهوری اسلامی در طول انقلاب دیدی، مهم‌ترین معجزه انقلاب اسلامی این تحول و اراده و باور برای جوانان و امت اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی توانست برای جهان اسلام تولید قدرت و منزلت کند گفت: شهید سلیمانی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جوانی بود از یک روستای دور افتاده در کرمان، حاج قاسم گاها می‌گفت تا شش یا هفت سالگی معنای کفش به پا کردن را نمی‌دانستیم و پا برهنه راه می‌رفتیم اما انقلاب اسلامی، مکتب قرآن و اهل بیت و ایمان به خدا و مردم و یک تربیت درست از چنین جوان روستازاده‌ای که با لقمه حلال زندگی کرده چنین شخصیت بزرگی را برای جهان اسلام ساخت و این معجزه انقلاب اسلامی است.

قالیباف گفت: شهید سلیمانی همیشه در مسیر «وحدت جهان اسلام» و «تولید قدرت برای جهان اسلام» تلاش کرد زیرا می‌دانست تنها منطقی که می‌تواند پاسخگو باشد منطق قدرت است و حتی گفت‌وگو و مذاکره هم با منطق قدرت محقق می‌شود و باور داشت که قدرت برخاسته از مردم است.

وی افزود: اگر امروز کنار هم جمع شده و حرف از مکتب شهید سلیمانی می‌زنیم در حقیقت مکتب شهید سلیمانی تربیت یافته مکتب حضرت امام (ره) است و ما امروز شهید سلیمانی را یک شخصیت جامع می‌دانیم و جامعیت ایشان از این جهت است که او در انقلابی تربیت شده است که خود آن انقلاب زیست جامع دارد، شهید سلیمانی در مکتب امامی تربیت شد که آن مکتب جامع الاطراف بود و هست.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر جا دیدیم رژیم صهیونیستی نا امنی ایجاد کرد و شروع به چپاولی کرد، شهید سلیمانی حضور پیدا کرد و اجازه نداد این رژیم و آمریکایی ها برای امت اسلامی نا امنی ایجاد کنند. 

وی افزود: شهید سلیمانی به جبهه مقاومت هویت بخشید، حاج قاسم در کارهایش صداقت مثال زدنی داشت، در هر محیطی که صداقت باشد آنجا برکت دارد.

قالیباف ادامه داد: مهمترین مسئله امت اسلامی قدس و فلسطین است، شهید سلیمانی می دانست دشمن جهان اسلام آمریکا و رژیم صهیونیستی است. هر جا دیدیم رژیم صهیونیستی ناامنی ایجاد کرد و شروع به چپاولی کرد، شهید سلیمانی حضور پیدا کرد و اجازه نداد این رژیم و آمریکایی‌ها برای امت اسلامی ناامنی ایجاد کنند. ما تا هستیم با ظالم می‌جنگیم و از مظلوم دفاع می‌کنیم.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی به دنبال عادی سازی روابط با کشورهای اسلامی است. ما باید بتوانیم در خدمات عمومی با دنیا رقابت کنیم. ترسیم مرزهای دریایی بین رژیم‌صهیونیستی و لبنان، عظمت انقلاب و نظام اسلامی و جبهه مقاومت است. آنقدر باید هزینه های عادی سازی را بالا ببریم که کسی جرات این کار را نداشته باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها