سیاست را ترک می‌کنم؛ چون هیچ رگی در وجودم با آن سنخیت ندارد/ دیگر به دنیای سیاست بازنمی‌گردم
کد خبر: 583422
۱۴۰۱/۰۸/۳۰ ۰۸:۳۰:۲۸

خداحافظی احمد زیدآبادی از دنیای سیاست:

سیاست را ترک می‌کنم؛ چون هیچ رگی در وجودم با آن سنخیت ندارد/ دیگر به دنیای سیاست بازنمی‌گردم

این لحظه لحظۀ خداحافظی من با سیاستی است که می‌خواهد با این شیوه و روش پیش برود. من این صحنه را ترک می‌کنم، چون هیچ رگی در وجودم با آن سنخیت ندارد و با سرتاسرش بیگانه‌ام.

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی طی یادداشتی در کانال تلگرامی اش با عنوان «لحظۀ خداحافظی!» نوشت: بازتاب مطلبی که خطاب به حامد اسماعیلیون نوشتم، مرا نسبت به آیندۀ این کشور از هر جهت روشن کرد؛ گرچه پیش از آن هم، برایم کم و بیش روشن بود.

از فحاشی چارپاداری تا تهدید به قتل و تجاوزِ جنسی، بخشی از واکنش افرادی بود که در فضای مجازی و غیرمجازی به حمایت از آقای اسماعیلیون نثارم کردند.

 

من این سرزمین را سرزمین عطار و سنایی و مولوی و خیام و حافظ و سعدی می‌دانستم. هرگز فکر نمی‌کردم بخشی از مردم این سرزمین روزی به این نقطه برسند. حالا که رسیده‌اند، دیگر جای حضور من نیست. به هر حال، من هم از پوست و گوشت و خون و عصب ساخته شده‌ام. فشارها از همه سوست و من چنان تنها و غریب مانده‌ام که مرگ را بر هموطنی با چنین افرادی ترجیح می‌دهم.

این لحظه لحظۀ خداحافظی من با سیاستی است که می‌خواهد با این شیوه و روش پیش برود. من این صحنه را ترک می‌کنم، چون هیچ رگی در وجودم با آن سنخیت ندارد و با سرتاسرش بیگانه‌ام.

از این به بعد، بر نوشتن کتاب‌هایم متمرکر می‌شوم و در این کانال نیز فقط در بارۀ تاریخ و امور انتزاعی می‌نویسم و کلامی از آنچه در این کشور می‌گذرد و خواهد گذشت، نخواهم نوشت. این تصمیم برگشت‌ناپذیر است.

اگر ممنوع‌الخروج نبودم و پاسپورت داشتم، برای مدتی به یاد دوران شکوفایی فرهنگ ایران، به سمرقند یا بخارا می‌رفتم و یا راهی عراق می‌شدم و به یادِ لحظه‌های غربت و مظلومیت علی در جوار مسجد کوفه ساکن می‌شدم.

با این همه، من عاشق وطنم هستم. برایش دعای خیر می‌کنم و این تنها کاری است که فعلاً از دستم برمی‌آید.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 31 رای موافق و 1 رای مخالف

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  واقعا جای تأسف داره قلب همه پاره پاره شده نفرین به دین این سیاستمداران

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  تیتر محتوای پیام زیدآبادی نیست!

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  همه ای تحصیل کردگان وباسوادان دلسوزان ووجدان داران این کشور حس حال شمارا دارند کسانیکه ازاون قماشن نه سوادتاریخی ونه سوادسیاسی ونه فرهنگی ونه توان درک تخریب ونابودی کشورشنودارند اگر احساس عجزکنیدوکناربکشیدآنوقت خواهدشدبه اون روزفکرکنیداگرملت وکشورخودتنودوست دارید آنها نمیدانندکه نمیدانند مشکل اصلی اینجاست که فکرمیکنند که میدانند واین خطرناکترین نادانی است

 • م ارسالی در
  دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  آقای زید آبادی مشخص کنه کدام طرفی هست

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی