توانایی نظامی زمانی کارآیی دارد که نظام پشتوانه مردمی داشته باشد
کد خبر: 583341
۱۴۰۱/۰۸/۲۹ ۱۷:۴۰:۱۲

روزنامه جمهوری اسلامی:

توانایی نظامی زمانی کارآیی دارد که نظام پشتوانه مردمی داشته باشد

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: قطعاً برای هر کشوری توانائی نظامی و دفاعی لازم است، ولی این قدرت وقتی کارائی خواهد داشت که از پشتوانه مردمی برخوردار باشد.

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود تاکید کرد توانایی نظامی و دفاعی زمانی کارآیی خواهد داشت که نظام از پشتوانه مردمی برخوردار باشد. 

به گزارش جمهوری اسلامی، در ادبیات سیاسی معمولاً قدرت را به توانائی نظامی و دفاعی تفسیر می‌کنند. قطعاً برای هر کشوری توانائی نظامی و دفاعی لازم است، ولی این قدرت وقتی کارائی خواهد داشت که از پشتوانه مردمی برخوردار باشد. نظام جمهوری اسلامی توسط مردم به وجود آمد، با پشتوانه مردمی ادامه حیات داد و از این پس نیز به پشتوانه مردمی برای باقی ماندن نیازمند است.

نویسنده در ادامه تاکید کرده است: برخورداری از قدرت نظامی و دفاعی برای بازدارندگی لازم است و هر روز نیز باید پیشرفته‌تر شود ولی در کنار آن، دولت باید به نیازهای مردم برای خوب زندگی کردن اعم از اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز اهتمام ورزد و کاری کند که عموم مردم از شرایط زندگی مادی و معنوی راضی باشند. سرسخت ‌ماندن در برابر درخواست تغییرات، نه‌تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه نوعی کمک به سردمداران الیگارشی سیاسی برای پیشبرد اهداف شومشان در منطقه و مزاحمت‌های بیشتر برای ملت ایران است. مسئولان نظام جمهوری اسلامی در مقطع کنونی از تاریخ، مسئولیت بزرگی برعهده دارند که غفلت از آن، عوارض منفی و خسران غیرقابل جبرانی خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 58 رای موافق و 13 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی