آژانس قید سفر گروسی به ایران را زده است؟/ اسلامی: سفر برای زمانی بود که از سیاست فشار استفاده نکنند/ طبق پادمان، ایران و آژانس هیچ مشکلی ندارند
کد خبر: 582958
۱۴۰۱/۰۸/۲۷ ۱۱:۱۵:۳۹

آژانس قید سفر گروسی به ایران را زده است؟/ اسلامی: سفر برای زمانی بود که از سیاست فشار استفاده نکنند/ طبق پادمان، ایران و آژانس هیچ مشکلی ندارند

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران و آژانس طبق پادمان هیچ مشکلی ندارند. ملاک برای همکاری ما با آژانس پادمان است؛ پادمان و NPT ظوابط نوشته شده‌ای دارند، باید رعایت کنیم و آژانس هم بارها در این خصوص گزارش داده است.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی، درباره این‌که گفته شده با سفر گروسی به ایران موافقت شده است، گفت: این سفر برای وقتی بود که از سیاست فشار استفاده نکنند، حرکت‌های سیاسی و آوردن عبارات غیرواقعی و غیرحرفه‌ای در شرایطی که گفت‌وگو وجود دارد و مذاکرات مسیر خودش را طی کرده است، در راستای همان سیاست شکست خورده فشار حداکثری است که از نظر ما مردود است.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی اسلامی را در ادامه می خوانید:

*ایران و آژانس طبق پادمان هیچ مشکلی ندارند. ملاک برای همکاری ما با آژانس پادمان است؛ پادمان و NPT ظوابط نوشته شده‌ای دارند، باید رعایت کنیم و آژانس هم بارها در این خصوص گزارش داده است.

*موارد ادعایی و اتهامی چیز جدیدی نیست، این مکان‌ها جدید نیستند، ۲۰ سال است که مطرح می‌کنند. ۲۰ سال است که بر ایران فشار می‌آوردند که این فشارهای۲۰ سال گذشته موجب مذاکرات مستمر شده است.

*دولت‌های گوناگون مذاکره کردند و حاصلش برجام شد، از برجام بیرون رفتند و به تعهدات خودشان پای‌بند نبودند، امروز می‌خواهند بازگردند؟ بسم‌‌الله، تشریف بیاورند؛ همانی که در برجام توافق شده ملاک است. موارد ادعایی و اتهامی را کنار بگذارند، ایران خودش را محدود کرد که اعتمادسازی کند و فقط ایران در این توافق ماند؛ طرفین تعهدات خودشان را اجرا نکردند.

*امروز اگر می‌خواهند به برجام بازگردند، بسم‌الله بازگردند و طبق همان برجام عمل کنند.

*ایران هیچ‌کاری که آژانس از آن مطلع نباشد، انجام نداده و نمی‌دهد و فعالیت‌های ما همگی در چارچوب مقررات است.

همچنین سایت انتخاب با انتشار بخش دیگری از صحبت‌های اسلامی درباره موافقت با سفر گروسی به ایران نوشت: این سفر برای وقتی بود که از سیاست فشار استفاده نکنند، حرکت‌های سیاسی و آوردن عبارات غیرواقعی و غیرحرفه‌ای در شرایطی که گفت‌وگو وجود دارد و مذاکرات مسیر خودش را طی کرده است، در راستای همان سیاست شکست خورده فشار حداکثری است که از نظر ما مردود است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 4 رای موافق و 2 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی