حق مردم ایران نیست که دچار فقر، تنگدستی، بی‌کاری و گرانی‌های لحظه‌ای و سرسام‌آور باشند
کد خبر: 582522
۱۴۰۱/۰۸/۲۴ ۱۸:۲۰:۱۸

روزنامه جمهوری اسلامی:

حق مردم ایران نیست که دچار فقر، تنگدستی، بی‌کاری و گرانی‌های لحظه‌ای و سرسام‌آور باشند

روزنامه جمهوری اسلامی تاکید کرد که جامعه ما دچار بحران اقتصادی مزمن است. حق مردم ایران این نیست که دچار فقر، تنگدستی، بی‌کاری و گرانی‌های لحظه‌ای و سرسام‌آور باشند.

روزنامه جمهوری اسلامی بر ضرورت تغییرات در شیوه حکمرانی تاکید کرده است. 

به گزارش جمهوری اسلامی، در این واقعیت نباید تردید کرد که شیوه حکمرانی امروز در کشورمان با آنچه قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی مقرر داشته، در مواردی مغایرت دارد و تصحیح این مغایرت است که می‌تواند پشتوانه مردمی نظام را تقویت و ناکامی کسانی که درصدد براندازی آن هستند را تضمین نماید.

در ادامه این مطلب آمده است: جامعه ما دچار بحران اقتصادی مزمن است. حق مردم ایران این نیست که دچار فقر، تنگدستی، بی‌کاری و گرانی‌های لحظه‌ای و سرسام‌آور باشند. ایران، کشوری ثروتمند با مردمی سرشار از استعداد است. مردم چنین کشوری باید کاملاً در رفاه باشند و در جامعه ایرانی هیچ نشانی از فقر و بیکاری وجود نداشته باشد. اینکه هر سال حقوق‌ها را بالا ببرند و در عوض، هر روز قیمت‌ها بالاتر بروند، مدیریت اقتصادی نیست بلکه بحران اقتصادی ناشی از عدم مدیریت صحیح است. مردم از وضعیت نابسامان اقتصادی بشدت ناراضی هستند و این را هم می‌دانند که سخنرانی مسئولین و اعتراف آنها به اینکه از مشکلات اقتصادی خبر دارند و وعده حل مشکلات، درمان این درد نیست. از فرمان صادر کردن و دستور دادن و فرافکنی‌های معمول هم کاری برنمی‌آید. عوامل اصلی بحران اقتصادی، مدیریت ناکارآمد و سیاست‌های نادرست هستند و طبیعی است که تا این دو عامل برطرف نشوند، این بحران نیز از بین نخواهد رفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 26 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی