اگر نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند، باید پاسخگو باشند
کد خبر: 581879
۱۴۰۱/۰۸/۲۰ ۰۸:۲۸:۰۷

غلامرضا نوری قزلجه، رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس:

اگر نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند، باید پاسخگو باشند

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید بر این‌که باید حرمت محیط دانشگاه حفظ شود گفت: نباید نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند که اگر این اتفاق رخ دهد باید پاسخگو بوده چون اقدامی خلاف قانون کرده‌اند.

غلامرضا نوری قزلجه، رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در واکنش به صحبت‌های اخیر معاون حقوقی رئیس جمهور درباره لزوم منع حضور نیروهای امنیتی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: این یک موضوع روشن است که مقررات و قوانین آن را تبیین کرده پس ابهامی ندارد.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی نوری قزلجه را در ادامه می خوانید:

*اگر نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند، اقدامی خلاف روح قانون انجام داده و باید پاسخگو باشند؛ جست‌ و گریخته در این زمینه شنیده می‌شود اما معمولا نفی می‌شود که در هر حال مسئولیت برعهده کسانی است که باید انتظامات دانشگاه را برقرار کرده و ملاحظاتی داشته باشند.

*دانشگاه محل گفت‌وگو و برخورد اندیشه‌های سیاسی است پس نباید دانشجویان از بیان حرف‌هایشان هراس داشته باشند باید تاکیدات مقام معظم رهبری درباره برقراری کرسی‌های آزاد اندیشی را مدنظر داشت و همچنین به ذهن فعال دانشجویان در حوزه مسائل سیاسی و اجتماعی توجه کرد.

*باید مسئولان دانشگاه مراقب باشند تا کسانی به نام دانشجو، متعرض حیثیت دانشجو و دانشگاه نشوند و این‌که به نام دانشجو محیط دانشگاه را خراب نکرده، حرمت‌ها را نشکسته و خدایی نکرده فضای عقلانیت و اخلاق‌مداری و فضای پر از نزاکت و علمی به فضای ناخوشایند تبدیل نشود.

*اگر نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند، باید پاسخگو باشند چون اقدامی خلاف قانون رخ داده است؛ مسئولان دانشگاه مراقبت کنند که غیر از دانشجویان افراد دیگری در دانشگاه‌ها حضور پیدا نکرده و به نام دانشجو اتفاقاتی را رقم نزنند در این بین هوشیاری دانشجویان هم مهم است که اگر تجمعی شکل می‌دهند در فضای متین و باوقار باشد و اجازه ندهند این فضا مخدوش و خراب شده که در این صورت تاثیرگذاری اجتماعی آن از بین می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 14 رای موافق و 7 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی