حسرت‌های سخنرانی رئیسی در سازمان ملل؛ کاش این مسائل را می‌گفتید!
کد خبر: 575217
۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ۲۰:۰۰:۴۶

حسن بهشتی‌پور، کارشناس مسائل بین‌الملل، تشریح کرد:

حسرت‌های سخنرانی رئیسی در سازمان ملل؛ کاش این مسائل را می‌گفتید!

کارشناس مسائل بین الملل گفت: در موضوع مذاکرات هم آقای رئیسی تلاش کرد بدعهدی آمریکا و پایبندی ایران به تعهداتش را یادآور شود ولی ای کاش این موضوع بهتر و بیشتر برای افکار عمومی جهان تبیین و تشریح می‌شد.

سیدابراهیم رئیسی نخستین نطق خود را در مجمع عمومی سازمان ملل انجام داد. این سخنرانی محورهای متعددی داشت که با واکنش های متنوعی مواجه شد.

به گزارش نامه نیوز، حسن بهشتی پور  درباره نطق سیدابراهیم رئیسی در سازمان ملل متحد گفت: بیشتر سخنرانی او پند و اندرز برای مخاطبان در مجمع عمومی سازمان ملل داشت، این صحبت ها برای مخاطب داخلی ما خیلی خوب و تحسین برانگیز است اما در روابط بین الملل جایی برای پند و اندرز و نصحیت کردن به دیگران وجود ندارد.

مهم ترین بخش‌های این گفت‌و‌گو را در ادامه می خوانید:

* قدرت کشورها در دنیای امروز بر مبنای توان اقتصادی، سیاسی، امنیتی، نظامی و تأثیرگذاری شان بر معادلات عرصه بین الملل تعریف می شود. موضوعاتی همچون عدالت و ظلم ستیزی را همه قبول دارند اما کسی آنها را در روابط بین الملل اجرا نمی کند چون اگر اجرا می شدند وضع جهان امروز این نبود.

*قریب به 20 محور در سخنرانی آقای رئیس جمهور وجود داشت و مفصل آن محورها را توضیح داد. ای کاش 5 یا 6 مورد را انتخاب و آنها را با جزئیات بیشتر و دقیق تر  برای مخاطب جهانی تبیین می کردند چون در این اجلاس تعداد مخاطب بین المللی بیشتر از مخاطب داخلی است.

بهشتی پور

* رئیس جمهور در داخل کشور مرتب می تواند برای مردم صحبت کند، آقای رئیسی در سخنرانی اش اشاره کرد که نظم نوین جهانی دارد جایگزین نظم کهنه می شود؛ به عنوان مثال بهتر بود این موضوع را بیشتر می شکافت و نحوه شکل گیری، مولفه ها و سمت و سوی آن را تشریح می کرد.

*رئیس جمهور موضوع مقاومت را به خوبی مطرح کرد، با این وجود، آقای رئیسی ابعاد مقاومت و ضدیت و زاویه مقاومت با موضوع تروریسم را برای مخاطب خارجی خوب تبیین نکرد چون او می خواست به موضوعات متعددی اشاره کند ولی زمان کافی برای توضیح همه مطالب در اختیار نداشت.

*در موضوع مذاکرات هم آقای رئیسی تلاش کرد بد عهدی آمریکا و پایبندی ایران به تعهداتش را یادآور شود ولی ای کاش این موضوع بهتر و بیشتر برای افکارعمومی جهان تبیین و تشریح می شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 9 رای موافق و 2 رای مخالف

 • ناشناس ارسالی در
  جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱

  کاش کسی از ایشان سوال میکرد چرا اینقدر با معترضان با خشونت برخورد میشود ! چرا نیروهای انتظامی به تخریب اموال عمومی میپردازند! ؟

 • ناشناس ارسالی در
  جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱

  درود بر رئیسی

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی