کدام فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران در پی اعتراضات اخیر بازداشت شدند؟+ اسامی

اسامی برخی فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران که در پی اعتراضات اخیر بازداشت شده‌اند رسانه‌ای شده است.

کدام فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران در پی اعتراضات اخیر بازداشت شدند؟+ اسامی
کد خبر: 575215
|
۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ۱۰:۳۰:۰۰

بر اساس گزارش‌های مختلف اسامی برخی فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران که در پی اعتراضات اخیر طی روزهای پنجشنبه و جمعه بازداشت شده‌اند رسانه‌ای شده است.

حمیدرضا جلائی‌پور در کانال تلگرامی خود از بازداشت پسرش خبر داده و نوشته: امروز [پنجشنبه] ساعت ۱۲:۳۰ محمدرضا جلائی‌پور در حالی که از درب منزل برای خرید بیرون می‌رود توسط ماموران اطلاعاتی دستگیر می‌شود. او ساعت ۳:۳۰ از اوین زنگ زد و گفت در زندان اوین هستم.

محمدعلی کامفیروزی، وکیل نیلوفر حامدی، نیز روز پنجشنبه از بازداشت این روزنامه‌نگار در منزلش خبر داد و نوشت خبرهای مربوط به دستگیری این روزنامه‌نگار از طریق او و همسرش اعلام خواهد شد. پیش از این یلدا معیری، عکاس، نیز بازداشت شده بود.

بر اساس اخبار منتشرشده علیرضا خوشبخت روزنامه‌نگار و فعال سیاسی؛ زهرا توحیدی فعال سیاسی و همسر او و همچنین هدی توحیدی نیز بازداشت شده‌اند.

روح‌الله نخعی نیز یکی دیگر از روزنامه‌نگارانی است که بازداشت شده است.

روز جمعه فاطمه رجبی یکی دیگر از روزنامه‌نگاران نیز بازداشت شد. خبر بازداشت فاطمه رجبی را علی مزینانی مدیرعامل روزنامه هفت صبح تایید کرده است. برخی خبرها نیز از بازداشت ویدا ربانی حکایت دارد.

الهه محمدی و الناز محمدی هم دو تن از روزنامه‌نگارانی بودند که طی چند روز گذشته احضار شدند.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران نیز در بیانیه‌ای اسامی ۸ خبرنگار که تا لحظه تهیه این خبر بازداشت و احضار شده‌اند را اعلام کرده است. بر اساس این بیانیه، نیلوفر حامدی، روح‌الله نخعی، فاطمه رجبی، علیرضا خوشبخت، مجتبی رحیمی، ویدا ربانی، الهه محمدی و الناز محمدی ۸ خبرنگاری هستند که طی روزهای گذشته بازداشت یا احضار شده‌اند.

علاوه بر این برخی شنیده‌ها از بازداشت تعدادی از دانشجویان طی دو روز گذشته حکایت دارد.

 

 • ناشناس ارسالی در
  جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱

  با شرف ها رو دستگیر میکنن شرق هم بود

 • ناشناس ارسالی در
  جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱

  یک طورهایی اکثریت مردم ایران در بازداشت هستند.

 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱

  هوا خیلی خفقانه

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها